رقابت 325 سینماگر در جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران

دبیر بخش آکادمی یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران گفت: آثار سینمایی 352 سینماگر در بخش های از جمله کارگردانی، بازیگری و فیلمنامه نویسی مورد ارزیابی قرار گرفت و برترین ها در جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران معرفی می شوند.

ایرنا: علی علایی روز شنبه در نشست خبری افزود: آثار 352 هنرمند در 13 رشته مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و 26 مرداد ماه برترین های سینمایی ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با در یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان تجلیل می شوند.
وی اظهار کرد: به بهترین کارگردانی، فیلم، بازیگر اول زن، بازیگر اول مرد، بازیگر مکمل زن و بازیگر مکمل مرد، تدوین، موسیقی، طراحی صحنه، چهره پردازی، فیلمبرداری و فیلمنامه جوایز اعطا می شود.
علایی ادامه داد: جایزه فیلمساز اول مربوط به خلاقیت و استعداد درخشان نیز از دیگر جوایز این جشن بزرگ است.
* *فیلم های کوتاه و مستند حذف شد
جمشید گودرزی دبیر یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی نیز در این نشست گفت: در این دوره از جشن، فیلم های کوتاه و مستند از بخش رقابتی و اعطای جوایز حذف شدند و معتقدیم با توجه به اهمیت فیلم های کوتاه و مستند بهتر است، این گونه فیلم ها بصورت مستقل و تخصصی مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: در این جشن مراسم بزرگداشت نیز برای هنرمندانی مانند جمشید هاشم پور،گوهر خیراندیش، جلال امید و فرید مصطفوی برگزار می شود.
گودرزی با اشاره به برگزاری نکوداشتی به یاد علی معلم تهیه کننده سینمای ایران در حاشیه این جشن تصریح کرد: امسال به جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان نگاه تخصصی تر شده است و سعی داریم این جشن را باشکوه تر برگزار کنیم.
** ارائه واقعی ویترین فرهنگی در جامعه 
جواد طوسی منتقد پیشکسوت سینما نیز در این نشست با بیان اینکه برگزاری جشن منتقدان و نویسندگان فرصت مناسبی برای ارائه واقعی ویترین فرهنگی(نه کاذب )است، گفت: در بررسی آثار سینمایی این جشن استقلال عمل وجود داشته است.
وی تصریح کرد: باید بزرگداشت ها و اولویت ها در عرصه فرهنگ و هنر مدنظر قرار گیرد.
طوسی، مهمترین ویژگی این جشن را ضرورت مستقل بودن آن بیان کرد و گفت: سازمان سینمایی با همفکری و تعامل با هیات مدیره در کنار اعضای خانه سینما باید بتواند یک نقطه مکملی برای تحقق اهداف بلند هنر در جامعه باشد.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی