دیدار با هنرمندان چابهار، کُنارک، رَمین و اورکی در سفر مدیر عامل صندوق اعتباری هنر به استان سیستان و بلوچستان

در ادامه برنامه های دیدار و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر روز دوشنبه هفدهم مهرماه پس از ورود به استان سیستان و بلوچستان با هنرمندان شهرستان کنارک در منزل استاد خداشناس ملاقات و گفتگو کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل آنها قرار گرفت.
ایشان همنشینی نجابت مردم سیستان و بلوچستان و شرافت هنرمندی را یکی از ویژگی هایی بر شمرد که موجب شده در مقابل محرومیت و دشواری معیشت صبوری کنند.
پس از ان نیز با‌حضور و بازدید از انجمن هنری چابهار با هنرمندان رشته های تجسمی، موسیقی، سینما و تئاتر و ادبیات، به گفتگو پرداخت.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: ما در صندوق اعتباری هنر بنابر وظیفه ذاتی خود در حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه درنظر داریم تا در یک جریان مستمر و با سفر به استان های مختلف کشور از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات هنرمندان قرار گیریم و در حد توان خود گرهی از کار هنرمندان کشور باز کنیم.
سیدزاده افزود: طی این سفرها کل مطالب مطرح شده دسته بندی و با توجه به امکانات صندوق در راستای رفع مشکلات و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه اقدامات لازم صورت می گیرد.
ایشان در پایان قول مساعد در جهت پیگیری و رفع مشکلات بیمه ای و کمک مستمری هنرمندان این استان داد.
در این سفر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با استاد اسحاق بلوچ نسب، شیمشی بهروز، سکینه آزادی- هنرمند موسیقی نواحی، وحید، سعید و سلمان بلوچ نسب و مجید کلمتی و شماری از دیگرهنرمندان فعال در عرصه های مختلف دیدار کرد.
دیدار بعدی از کتابخانه نمونه روستای رَمین بود که به همت اقای عبدالحکیم بهار راه اندازی شده است.
در این دیدار ضمن تقدیر از تلاشهای انسانی ایشان گفتگویی دوستانه در خصوص مسایل و مشکلات پیشِ روی توسعه کتابخوانی در این منطقه انجام شد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه سفر خود با هنرمندان شهرستان های اورکی، خاش، بمپور و نیک شهر نیز دیدار خواهند داشت.

 
کارشناس IT منبع: روابط عمومی
تصاویر مرتبط