مدیرعامل صندوق اعتباری هنراعلام کرد: اجرای موفق "سامانه الکترونیک بیمه تکمیلی" ویژه خبرنگاران و هنرمندان

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از اجرای موفق فاز نخست سامانه الکترونیک "بیمانو" برای ثبت مدارک هزینه‌های بیمه درمان تکمیلی هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: حدود ۶۰ هزار برگ سند (درمانی) از طریق این سامانه دریافت شده است.

سید حسین سیدزاده درباره جزئیات بهره‌مندی از سامانه الکترونیک بیمانو ویژه اعضای صندوق اعتباری هنر در گفتگو با تسنیم اظهار کرد: در چارچوب برنامه اعلام شده توسط سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باب تکریم اصحاب فرهنگ و هنر و توسعه دولت الکترونیک، تنها سامانه اینترنتی خدمات درمانی کشور در صندوق اعتباری هنر با عنوان بیمانو طراحی شد.
وی با اشاره به ارزیابی  موفقیت‌آمیز مرحله آزمایشی این طرح تاکید کرد: طی سه هفته گذشته، حدود 60 هزار برگ سند (درمانی) از طریق این سامانه و از سراسر کشور از سوی هنرمندان عضو دریافت شده که این  حجم از استقبال بیمه شوندگان از این طرح، خود نشان‌دهنده قابل اجرا بودن این طرح است و در  آینده نزدیک شاهد حذف روند پیگیریهای حضوری و مراجعات اعضای صندوق  خواهیم بود.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خاطرنشان ساخت: این صندوق تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا اعضای آن با بهره‌مندی از بیمه‌های مختلف تکمیلی، کمترین دغدغه را در خصوص مباحث درمانی خود داشته باشند.
لازم  به یادآوریست نیمه شهریور ماه سال جاری صندوق اعتباری هنر اعلام کرد که اعضای این صندوق شامل خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، هنرمندان و نویسندگان تحت پوشش بیمه تکمیلی می‌توانند از این پس بدون نیاز به مراجعه حضوری تنها با بارگزاری  مستندات درمانی  خود در سامانه الکترونیکی بیمانو، هزینه‌های پزشکی تحت پوشش بیمه تکمیلی‌شان را دریافت کنند.
این کار با هدف ارائه خدمات سریع الکترونیکی  و ارسال پستی مدارک متقاضیان بیمه درمان تکمیلی با همکاری صندوق و  بیمه‌گذار صورت گرفته و اکنون سامانه دریافت الکترونیک خسارت بیمه درمان تکمیلی به شکل پایلوت طراحی و راه‌اندازی شده است.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی