قدردانی گروه لیان از صندوق اعتباری هنر

سرپرست گروه لیان تشریح کرد: صندوق اعتباری هنر با حمایت از گروه‌های مناطق محروم، زمینه ساز اشاعه فرهنگ موسیقی سیستان و بلوچستان شده است.

شب گذشته کنسرت گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان در تالار وحدت تهران برگزار شد و مخاطبان شاهد اجرای موسیقی‌هایی از اقلیم‌های مختلف ایران بودند.
در ابتدای این کنسرت محسن شریفیان رو به حاضران گفت: موسیقی بوشهر سرشار از زندگی و ریتم است و خوشحالیم در قلب ایران، می‌ توانیم آوا و ضربان موسیقی جنوب را برای شما اجرا کنیم.
در ادامه و پس از اضافه شدن «زانیار حسامی» (نوازنده دف کرد) به گروه، شریفیان گفت: در ماه‌های گذشته زلزله تلخ و اتفاقات ناگوار کرمانشاه همه ما را غمگین کرد. در همان ایام بود که ما قطعه‌ای برگرفته از موسیقی کُردی را ساختیم و امشب این اثر را اجرا می‌کنیم.
محسن شریفیان پس از این قطعه با معرفی «کیهان کلهر»، از او به عنوان یکی از مشاهیر موسیقی ایران در جهان یاد کرد. او سپس به سمت کیهان کلهر رفت و همه حضار با دیدن این صحنه به صورت ایستاده به  تشویق دو چهره مهم موسیقی این روزها ایران پرداختند.
شریفیان در ادامه با دعوت از گروه «ساحل مکران» که از جمله گروه‌های فعال در بلوچستان هستند، اجرایی مشترک با اعضای این گروه را در بخش بعدی برنامه‌اش تجربه کرد و سپس گفت: «در ماه‌های گذشته به مناطقی از استان سیستان و بلوچستان سفر کردیم و در حمایت از نوازنده ها و هنرمندان این منطقه محروم، برنامه‌هایی را برگزار کردیم. همین جا لازم است از صندوق اعتباری هنر و مدیرعامل این مجموعه جناب آقای سید حسین سیدزاده تشکری جانانه داشته باشم که با حمایت از این گروه‌ها، زمینه‌ساز اشاعه فرهنگ موسیقی و هنر این بخش از ایران شده اند.
شریفیان پس از اجراى قطعات مختلف موسیقى دریانوردان با درخواست از وزارت امور خارجه خواستار آزادى ماهیگیران زندان شده در کشورهاى خلیج فارس شد. ماهیگیرانى که براى امرار معاش خود دل به دریا زده بودند.
اوکلو فرامرزی، آکا صفوی، امین سلیمیان، مرتضی پالیزدان، حمید اکبری، حسین کاوه خو، حمزه مقدم، مرتی عزیززاده و... نوازنده‌های گروه لیان را تشکیل می‌دادند.
 همچنین نوازندگان گروه ساحل مکران را سعید بلوچ نسب، سلمان بلوچ نسب، مجید بلوچ نسب و مهران درخشان را تشکیل می دهند. 
کنسرت گروه لیان برای اولین بار پذیرای اجرای ویژه رقص آئینی از سوی گروهی شش نفره به سرپرستی علی اولیانژاد بود.
این کنسرت به تهیه‌کنندگی «علی حق‌شناس» شامگاه ۱۰ و ۱۱ دی ماه در تالار وحدت روی صحنه رفت.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی
تصاویر مرتبط