نهمین جشنواره تئاتر شهرستان ایرانشهر به کار خود پایان داد

نهمین جشنواره تئاتر شهرستان ایرانشهر با معرفی گروه ها و افراد برتر در هر رشته بکار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در ابتدای این مراسم دکتر محمد نعیم امینی فرد، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان بر توجه به فرهنگ بومی تاکید و افزود: هنرمندان ما در خلق آثار باید توجه جدی به فرهنگ و هنر بومی داشته باشند و بر استفاده از زبان بلوچی در تولیدات اهتمام لازم را بورزند.
نصیر برهانزهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایرانشهر نیز ضمن ارائه گزارش از روند اجرایی این جشنواره گفت: جشنواره تئاتر ایرانشهر با حضور 9 گروه و اجرای 9 نمایش برگزار و میزبان مردم هنردوست ایرانشهر بود.
ایشان خواستار توجه بیشترمسئولین در جهت گسترش تولیدات فرهنگی و هنری در سطح شهرستان ایرانشهر شد.
در این مراسم گروه نمایش آرسکای شهرستان قوچان که با حمایت صندوق اعتباری هنر به این جشنواره اعزام شده بود از سید حسین سیدزاده مدیرعامل این صندوق تقدیر کرد.
رشیدی نویسنده و کارگردان این گروه گفت: گروه آرسکای این فرصت را که به همت صندوق اعتباری هنر پیش آمده را مغتنم شمرده و امیدوار است این حرکت ارزشمند که سبب پویایی فرهنگ و هنر مناطق محروم است، تداوم یابد.
این جشنواره با حضور مسئولان شهرستان ایرانشهر ، داوران، میهمانان و هنرمندان این حوزه با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد.
نهمین جشنواره داخلی تئاتر فجر ایرانشهر 19 لغایت 21 بهمن در این شهرستان برگزار شد.

 
کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی
تصاویر مرتبط