اهدای 25 هزار عنوان کتاب به مناطق محروم

مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان گفت: 25 هزار عنوان کتاب برای ارسال به مناطق محروم در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

به گزارش  بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مهدی قزلی در نشست هماهنگی این بنیاد و معاونت آموزش ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش با اظهار خرسندی از این همکاری اظهار داشت: بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان پیش از این نیز در بازدید از مناطق زلزله ‌زده سرپل‌ذهاب و اهدای کتاب و نوشت‌افزار به کودکان اعلام کرده، تمام توان خود را برای انجام امور انسان‌دوستانه به‌کار می‌گیرد.
وی اضافه کرد: «خانه کتاب» از موسسات مرتبط با معاونت امور فرهنگی، طرح پویش اجتماعی- فرهنگی «بخوانیم؛ بفهمیم؛ بگوییم» را با هدف تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به کتاب‌خوانی در دست تدوین دارد.
به گفته قزلی، این طرح کاملا همسو و مقوم طرح «عید و داستان» است که موجب هم‌افزایی نتایج هر دو طرح در مدارس و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می شود.
رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش نیز ابراز امیدواری کرد، همکاری‌های آموزش و پرورش و بنیاد شعر و ادبیات داستانی در سال جدید افزایش یابد.
اخیرا محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال از طرح «عید و داستان: داستان‌خوانی؛ داستان‌گویی؛ داستان‌نویسی» به جای پیک نوروزی دانش آموزان، به مهدی قزلی ماموریت داد برای حمایت از این طرح و ارسال کتاب به مناطق محروم با آموزش و پرورش مذاکره کرده و در نشست‌های سیاست‌گذاری و اجرایی، حضور فعال داشته باشد.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی