مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با هوشنگ ظریف دیدار کرد

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با استاد هوشنگ ظریف، پیشکسوت موسیقی و نوازنده برجسته تار کشور دیدار کرد.

سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این دیدار که در منزل شخصی استاد هوشنگ ظریف انجام شد، برنقش موثر و همراهی اساتید پیشکسوت در پیشبرد اهداف صندوق تأکید کرد.
در این دیدار که پروین صالح (نوازنده پیشکسوت ویولن و قیچک) همسر هوشنگ ظریف نیز حضور داشت، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن جویا شدن آخرین وضعیت درمانی این هنرمند برای استاد ظریف آرزوی سلامتی کرد .
سیدزاده حضور در کنار هنرمندان و بهره‌مندی از تجارب آنها را فرصت مغتنمی دانست و گفت: هنرمندانی چون استاد هوشنگ ظریف از سرمایه های ماندگار کشورمان هستند که با زحمات بسیار و تربیت شاگردانی شایسته در عرصه موسیقی پرچم فرهنگ و هنر ایران را در جهان برافراشته نگاه داشتند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: ما قدردان اهالی فرهنگ، هنر و رسانه هستیم. بی‌تردید تکریم پیشکسوتان و پرچمداران عرصه فرهنگ و هنر از رویکردهای مهم صندوق اعتباری هنر است. امیدواریم در سایه حضور تأثیرگذار و مستمر اساتید پیشکسوت، فرهنگ و هنر همواره در مسیر توسعه و شکوفایی قرار گیرد.
استاد هوشنگ ظریف نوازنده پیشکشورت تار سال 1317 در تهران متولد شد. از نوجوانی در هنرستان موسیقی ملی و هنرکده عالی موسیقی فراگیری آموزش تار را نزد موسی معروفی و علی اکبر شهنازی آغاز کرد.
این هنرمند بیش از 5٠ سال از عمرش را به آموزش موسیقی پرداخته  و با بهره گیری از محضر استادانی همچون علی‌اکبرخان شهنازی، روح‌الله خالقی، موسی و جواد معروفی چنان مهارتی در نواختن «تار» کسب کرد که شاگردانش هر کدام چهره‌های تارنوازی شدند که می توان به چهره‌هایی همچون حسین علیزاده، داریوش طلایی، ارشد طهماسبی و حمید متبسم اشاره داشت.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی