مدیرعامل صندوق اعتباری هنر: توجه به هنرمندان شهرستان ها جز اهداف ماست.

جمعی از هنرمندان  شناخته شده و پیشکسوت استان های کشور ، به دعوت مدیرعامل «صندوق اعتباری هنر» به تهران آمدند و مهمان این صندوق شدند.

در ابتدای جلسه سیدزاده ضمن خوش آمد گویی به مهمانان عنوان کرد: « یکی از وظایف صندوق رسیدگی و توجه به هنرمندان غیر تهرانی است که در راستای سیاست  تمرکززدایی  اعمال می شود.   بر این اساس حمایت از  جامعه فرهنگ، هنر و رسانه با توزیع عادلانه خدمات همراه می شود .  خوشحالیم طی یکسال گذشته توانسته ایم به استان ها و شهرستان های مختلف کشور سفر و با هنرمندانی که گوهرهنرشان مخفی مانده از نزدیک آشنا شویم و با آنها  ارتباط پیدا کنیم ».  
مدیر عامل «صندوق اعتباری هنر » افزود: « نکته قابل  تامل درباره این هنرمندان این است که تنها خواسته آنان از ما به عنوان متولیان صندوق اعتباری هنر  این بود که به هنر و سرزمین شان توجه کنیم . واقعیت این است که آنها با هنر زندگی می کنند . اما از آن جا  که در همه جای دنیا  یکی از وظایف دولت ها کمک به توسعه فرهنگ و هنر است . در درجه اول تلاش کردیم که این هنرمندان از حقوق اولیه خود همچون داشتن دفترچه بیمه درمانی  و بیمه بازنشستگی برخوردار شوند. در مرحله بعدی  کشف این استعدادها و معرفی آنها به مردم است ».
سیدزاده ادامه داد :« مثلا دریکی از استان ها شاهد بودم که هنرمندی درجه یک در زمینه موسیقی و آواز هنوز هیچ صوت و تصویری از ایشان منتشر نشده است!  درحالی که همه ما می دانیم که هنرمندان بزرگی همچون استاد شجریان ، کیهان کلهر ، ناصر تقوایی ، محمد دولت آبادی ، شهرام ناظری و ... زاده شهرهای مختلف ایران هستند . به نظرم  فرهنگ وهنر ایران برای اعتلا بیست سال آینده باید از چنین سرمایه های نهفته بهره ببرد».
فاطمه معتمد آریا که به دلیل علاقه به این  هنرمندان  شخصاً به دیدارشان آمده بود ، ضمن ابراز خوشحالی از حضور دراین  جمع متذکر شد :«  باید قدر شما را بیش از این بدانیم. حمایت از اهالی فرهنگ و هنر از وظایف دولت است.  شما سرمایه های کشور ماهستید و خوشحالم که در جمع شماحضور دارم  ».

معتمدآریا افزود: هنرمندان شهرهای دیگر غیر از تهران ستون ها و پایه های اتفاقات فرهنگی هستندکه در پایتخت رخ می دهد، تمام حرکات فرهنگی ما مانند زنجیر بهم متصل است.
 در ادامه هریک از هنرمندان به معرفی فعالیت های خود پرداختند. یکی از مباحث مهم این جلسه ،  مشکلات گریبانگیر زلزله زدگان سرپل ذهاب و استان کرمانشاه بود.
دکتر علی الفتی ، شاعر و نویسنده و یکی از فعالان حوزه رسیگی به زلزله زدگان ،  طی گزارشی به وضعیت نابسامان این منطقه اشاره کرد و گفت : « هنرمندان سرپل ذهاب نیاز به توجه بیشتری دارند که متاسفانه هنوز کارهای جدی برای بازسازی این شهر صورت نگرفته است. 

کیوان قَلخانی ، هنرمند عرصه موسیقی کرمانشاه نیر توضیح داد :« سرپل ذهاب از شهرهای تاریخی ایران است  و از نظر استراتژیک ، موقعیت  مهمی دارد. اما متاسفانه اکنون در وضعیت بغرنجی  به سر می برد. او اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر مشکلات مردم این شهر حل شود .

عبدالحکیم بهار از فعالان فرهنگی سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: صندوق اعتباری هنر مکان مناسبی برای تجمع هنرمندان سراسر کشور است و محلی است که هنرمندان با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف می توانند با یکدیگر ارتباط پیدا کنند . صندوق به مثابه پل ارتباطی است که به شناخت هنرمندان از یکدیگر کمک کمک می کند و از نظر کاری می توانند با یکدیگر تعامل کنند.

شایان ذکر است؛ عبدالحکیم بهار از فعالان فرهنگی استان سیستان و بلوچستان است که در سال 1384 در خانه خویش  در روستای رمین کتابخانه راه اندازی کرد. او تلاش می کند تا فرهنگ کتابخوانی را در میان بچه های استان سیستان و بلوچستان ترویج دهد.
گفتنی است ؛ فاطمه معتمد آریا، عبدالحکیم بهار، محمد اسحاق بلوچ نسب، منصور مراد زهی، فاروق رحمانی، قاسم آهنین جان، محمد علی سلیمانی، حسین مصدق، علیرضا دهقان، کیوان قلخانی، دکتر علی الفتی و مهدی حسن بلوچی و ... از استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، کرمان، کرمانشاه و ... مهمانان این جلسه بودند.


کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی