با حضور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر معرفی نامه بیمه تامین اجتماعی اهالی فرهنگ و هنر سرپل ذهاب اهدا شد.

در ادامه برنامه های دیدار و حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر به استان کرمانشاه سفر کرد. طی این سفر هنرمندان این استان از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره مند شدند و معرفی نامه بیمه تامین اجتماعی 160 نفر از هنرمندان سرپل ذهاب اهدا شد.

سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این مراسم ضمن دلجویی از هنرمندان سرپل ذهاب گفت: زلزله سال گذشته حادثه بسیار تلخی برای ملت ایران بود و با توجه به گستردگی دامنه زلزله متاسفانه تاکنون پیامدهای آن گریبانگیر مردم این مناطق است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: طی سفر مدیران صندوق اعتباری هنر در اردیبهشت سالجاری به سرپل ذهاب  از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات هنرمندان ساکن در این منطقه قرار گرفتم و در این خصوص اقدامات موثری در حل مشکلات بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، معیشتی و کمک مستمری(هنرمندان پیشکسوت بالای 60 سال سن) با توجه به امکانات صندوق صورت گرفته است.
سیدزاده با اشاره به اهمیت برخورداری هنرمندان از خدمات بیمه تامین اجتماعی گفت: براساس وظیفه اصلی ما در حمایت از اهالی فرهنگ و هنر، بیمه پایه اهالی فرهنگ و هنر مناطق زلزه زده غرب کشور برای مدت دو سال از سوی صندوق رایگان می باشد.
ایشان تصریح کرد:  خدمات و کمک های صندوق اعتباری هنر به اهالی فرهنگ و هنر مناطق زلزله زده کرمانشاه تداوم و استمرار خواهد داشت.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه بیان داشت: فصل جدیدی از ارائه خدمات به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه آغاز شده است و ما تلاش می کنیم طی سفرهای مستمر به اقصی نقاط کشور ضمن دیدار با اهالی فرهنگ و هنر در جهت همفکری و هم افزایی هرچه بیشتر و ارتقاء کیفیت خدمات صندوق حرکت کنیم.
سیدزاده افزود: ما در صندوق اعتباری هنر با پیمودن بیش از 40 هزار کیلومتر در سفر به 9 استان، 50 شهرستان و چندین نقاط روستایی با هدف بهره مندی عادلانه اعضا در سراسر کشور از خدمات صندوق تلاش کردیم از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات هنرمندان سراسر کشور قرار گیریم و با توجه به امکانات صندوق در جهت رفع مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد. آنچه تاکنون انجام شده حداقل هایی برای هنرمندان کشوراست.
ایشان افزود: صندوق اعتباری هنر در چهار بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، وام، تسهیلات و طرح تکریم و مستمری فعالیت دارد. تلاش کردیم طی سفرهای حمایتی، اهالی فرهنگ و هنر از حقوق اولیه خود همچون پوشش بیمه ای برخوردار باشند زیرا بیمه یک نیازاساسی برای هنرمندان محسوب می شود. خوشبختانه سال گذشته با همت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 60 درصد به ظرفیت بیمه شدگان صندوق افزوده شد.
سیدزاده اظهار داشت: وظیفه صندوق اعتباری هنر حمایت از تمامی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است. تلاش ما استفاده از منابع در اختیار برای تکریم اعضا صندوق است. همه ما از شرایط کشور و مشکلات اقتصادی مطلع هستیم. شرایط جدید نیازمند برنامه ریزی جدید است. اکنون مهم ترین امر پیدا کردن یکدیگر و ایجاد فضای همراهی است. در این فضا و دیدار با یکدیگر می توانیم امور را به بهترین نحو پیش ببریم.
مهدی بساطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل‌ذهاب در این مراسم گفت: امروز بیش از 160 هنرمند سرپل‌ذهابی معرفی‌نامه بیمه تامین اجتماعی خود را  از سیدحسین سیدزاده ، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گرفتند و 330 هنرمند دیگر نیز بیمه تکمیلی دریافت کردند.
همچنین مدیرعامل صندوق اعتباری هنردر ادامه این سفر با استاد منصور یاقوتی، نویسنده و منتقد ادبی ملقب به گل باخی و استاد صدیق، ردیف دان و خواننده سنتی در کرمانشاه دیدار کرد.
سیدزاده در این دیدار پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر را سرمایه های بی بدلیل اجتماعی خواند و افزود: جایگاه بزرگان فرهنگ و ادب این سرزمین را باید ارج نهاد و از وجود گرانمایه و تجارب ارزشمند این عزیزان برای آموزش نسل بعد بهره برد.
بازدید از بنای تاریخی دبیر اعظم (هتل تاریخی بیستون) از دیگر برنامه های مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در سفر به استان کرمانشاه بود.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی