آمار تماشاگران تالارهای نمایش اداره‌کل هنرهای نمایشی تا ۱۵ مهر ۹۷

سالن‌های مجموعه تئاتر شهر و تالار هنر تهران تعداد تماشاگران نمایش‌های روی صحنه خود را تا نیمه مهر جاری اعلام کردند.

ایلنا: مجموعه تئاتر شهر که این روزها چهار نمایش روی صحنه دارد در آماری تعداد تماشاگران هر نمایش را به تفکیک سالن و از زمان شروع اجرا تا ۱۵ مهر اعلام کرد.
نمایش «مرگ و پنگوئن» به کارگردانی پیام دهکردی که در تالار چهارسو روی صحنه است طی ۲۴۶ اجرایی که تا نیمه مهر داشته میزبان ۲۶۹۸ تماشاگر بوده است. تالار چهارسو گنجایش ۱۲۲ تماشاگر دارد و برای این نمایش ۱۳۵۹ بلیت تمام‌بها ، ۳۸۵ بلیت نیم‌بها، ۱۷۲ بلیت تخفیف‌دار و ۷۸۲ بلیت میهمان صادر شده که در گیشه ۵۰۶ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال به نام این نمایش ثبت شده است.
تالار قشقایی دیگر سالن مجموعه تئاتر شهر با گنجایش ۹۶ تماشاگر است که به اجرای نمایش «عند از مطالبه» اختصاص دارد. این نمایش که کارگردانی آن را سامان خلیلیان بر عهده دارد تا نیمه مهر میزبان ۱۳۲۲ تماشاگر بوده است. ۲۷۵ بلیت تمام‌بها، ۷۴ بلیت نیم‌بها، ۲۲۱ بلیت تخفیف‌دار و ۷۵۲ بلیت میهمان برایش صادر شده و مبلغ ۱۴۶ میلیون و ۶۴۰ هزار ریال در گیشه دارد.
نمایش «سیم و سرمه» به کارگردانی روزبه حسینی نیز در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. این تالار گنجایش ۷۲ تماشاگر را دارد. سیم و سرمه طی ۱۱ اجرایی که داشته میزبان ۳۰۴ تماشاگر بوده که شامل ۵۰ بلیت تمام‌بها، ۲۰ بلیت نیم‌بها، ۳۳ بلیت تخفیف‌دار و ۲۰۱ بلیت میهمان می‌شود. گیشه این نمایش ۲۵ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال ثبت شده است.
پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر نیز به اجرای نمایش «به آسمان نگاه کن» با کارگردانی شهاب راحله اختصاص دارد. این سالن تنها ۲۶ نفر گنجایش دارد و طی پنج نوبت اجرایی که تا نیمه مهر داشته میزبان ۹۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۲۹ بلیت تمام‌بها، ۵ بلیت تخفیف‌دار و ۶۰ بلیت میهمان ارائه شده و گیشه آن نیز ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال ثبت شده است.
آمار تماشاگران تالار هنر که تنها سالن تخصصی اداره کل هنرهای نمایشی برای اجرای نمایش‌های کودک و نوجوان محسوب می‌شود از استقبال خوب خانواده‌ها از نمایش‌های روی صحنه این تالار خبر می‌دهد.
نمایش «پدرآن» به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر که تا سیزده مهر جاری  ۱۴ نوبت اجرا در تالار هنر داشته میزبان ۱۲۲۹ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۵۱۵ بلیت تمام‌بها، ۳۰۶ بلیت نیم‌بها، ۶۷ بلیت تخفیف‌دار و ۳۴۱ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۱۲۹ میلیون و ۲۸۵ هزار ریال برایش ثبت شده است.
نمایش «شاپرک‌ها در خیابان» به کارگردانی ناصر آویژه نیز که تا سیزده مهر ۱۲ نوبت روی صحنه رفته میزبان ۱۳۱۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۴۵ بلیت تمام‌بها، ۲۴۲ بلیت نیم‌بها، ۹۹ بلیت تخفیف‌دار و ۵۲۸ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۱۱۵ میلیون و ۲۴۵ هزار ریال برایش ثبت شده است.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی