دیدار با هنرمندان آق قلا و گمیشان تا مینودشت وبندرگز در سفر معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر به استان گلستان

طی سفر معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر به استان گلستان اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان خصوصاً هنرمندان آسیب دیده از سیل از خدمات بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و تسهیلات رفاهی بهره مند شدند.

فرزاد طایفه حیدری، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر که بمنظور دیدار و بررسی مسایل و مشکلات هنرمندان آسیب دیده از سیل استان گلستان به این استان سفر کرده بود با بیش از 110 نفر از هنرمندان شهرستان های گرگان، بندرترکمن،گمیشان، آق قلا، کردکوی، بندرگز، آزاد شهر، گنبدکاووس، مینودشت، رامیان، کلاله دیدار کرد.
مهندس حیدری، در دیدار با هنرمندان این استان با اشاره به حادثه سیل اخیر در استان گلستان گفت: متاسفانه پیامدهای سیل اخیر آسیب های فراوانی به هموطنان ما وارد کرد و صندوق اعتباری هنر از نخستین روزهای این حادثه تلاش نمود با شناسایی هنرمندان آسیب دیده اقدامات موثری در حل مشکلات هنرمندان عضو صندوق در این مناطق انجام دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنربیان داشت: بیش از 82 هزار هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار در سراسر کشور در صندوق اعتباری هنر عضو هستند که از این تعداد ‌هزار و 164 نفر از هنرمندان این استان عضو این صندوق هستند. امیدواریم طی این سفر با شناسایی هنرمندان مستعد و کم برخوردار، اقدامات موثری در جهت رفاه حال اهالی فرهنگ، هنر و رسانه گلستان صورت گیرد.
مهندس حیدری با اشاره به خدمات بیمه درمان تکمیلی گفت: گفت: امسال 25 هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشوردر طرح بیمه تکمیلی ثبت نام کردند  که از این تعداد،80 درصد  طرح «آرامش»، 9 درصد طرح «امید» و11 درصد طرح «رفاه» را انتخاب کردند.
ایشان در ادامه افزود: در حال حاضر ۴۲ هزار نفر از طریق صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند. ۱۰ درصد از پرداختی حق بیمه توسط صندوق اعتباری هنر و 8 درصد توسط بیمه‌گر پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: در حوزه تسهیلات و پرداخت وام به اعضاء  با تاکید مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بر لزوم بهره مندی عادلانه اعضاء از خدمات صندوق در سراسر کشور تلاش شده است منابع پرداختی بیش از گذشته به استان ها اختصاص یابد و در سال 97 بیش از 13.5 میلیارد تومان به بانک معرفی شدند.
گفتنی است؛ معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در جریان سفر خود به استان گلستان با هنرمندان این استان از جمله استاد دردی طریک(نوازنده دوتار)، مراد ایری ( هنرمند پیشکسوت سینما)، عبدالله یمودی(خواننده)، مختار رنجیده( شاعر) و استاد محمد بای( نی نواز) دیدار و گفت و گو کرد.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی
تصاویر مرتبط