«پرفسورها« روی صحنه شانو/ معرفی مدیروهیأت انتخاب نمایش های خیابانی فجر

نمایش «پرفسورها« برداشتی آزاد از احمق های «نیل سایمون» به صحنه تماشاخانه شانو می آید.

خبرگزاری فارس: نمایش «پرفسورها» که برداشتی آزاد از نمایش «احمق ها» به نویسندگی «نیل سایمون» است با بازنویسی و کارگردانی «علی سعید»وتهیه کنندگی«دکتر فائزه جنیدی» به روی صحنه تماشاخانه شانو می رود.
 این نمایش از ۱۹ آبان  تا 10 آذر ماه  ساعت 9 شب در تماشاخانه شانو به روی صحنه خواهد رفت.
«پرفسورها» در روستایی در روسیه تزاری اتفاق می افتد که با آمدن معلمی شهری، روستاییان نسبت به باورهای خرافی شان،دچار تردید و اصلاح می شوند و....
علی شیری، مسعود شهری، ماریا اورکی، مرتضی دلداده، سعید اولیایی، پانیذ تاجبخش، شیما صفایی، محمد کریمی ، کاوه دوستی دو بازیگر نوجوان سراج الدین سعید و رها سعیدی بازیگران این نمایش هستند. آرمان سعیدی(طراح صحنه)، ساناز شیری (طراح گریم) و محمد رضا کمالی (طراح پوستر) و سعیده مبشری ( دستیار کارگردان)دیگر عوامل این نمایش هستند. لازم به ذکر است، دکتر علی دهباشی، مدیر نشریه فرهیخته «بخارا» این نمایش را افتتاح خواهند کرد.
*مدیر و هیات انتخاب نمایش‌های خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند
طی حکمی از سوی نادر برهانی مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سامان خلیلیان مدیریت بخش نمایش‌های خیابانی این رویداد نمایشی را برعهده گرفت.
همچنین ایوب آقاخانی، محمودرضا رحیمی و پیام عزیزی به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش نمایش‌های خیابانی، سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را همراهی می‌کنند.
سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند در بخش‌های نمایش‌های صحنه‌ای، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، نمایش‌های خیابانی، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر  ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود
*«خاموشان» در تالار محراب به روی صحنه می رود 
نمایش «خاموشان» که روایتی زنانه از متون نگاشته شدۀ سحر حصاری است که خود کارگردانی و بازی در آن را نیز به عهده دارد و رامونا خانقایی نیز در مقابل او به ایفای نقش خواهد پرداخت. 
فروش بلیت این اثر نمایشی که در سالن کوچک تالار محراب به روی صحنه خواهد رفت، در روزهای نخست با 25 درصد تخفیف انجام می شود. 
فاطمه نمازی، زینب عباسی در گروه کارگردانی، هانا راد مدیر اجرایی و روابط عمومی، نیلوفر مهاریان مشاور کارگردان، فاطمه غلامی مشاور نقالی، عباس امروزی طراح صحنه، فاطمه نمازی طراح لباس، زینب عباسی طراح نور، فاطمه نمازی طراح صدا، علی کریمی کبیر آهنگساز، محسن رحمانی طراح تیزر، نسترن توکلی طراح پوستر و بروشور و ندا سیالی عکاس اثر، از جملۀ عواملی هستند که در تولید این اثر نمایشی گروه کارگردانی را یاری کرده اند.
*اجرای نمایش «هله هین هان [هلا]» تمدید شد
اجرای نمایش «هَلَه. هین. هان [هَلا]» به کارگردانی مشترک حمید پورآذری و لیلی رشیدی تا روز ۲۴ آبان ماه در عمارت روبرو تمدید شد. این اثر نمایشی که تهیه‌کننده آن مدرسه سینماتئاتر هنر هفتم است، با گروهی از هنرجویان نوجوان این موسسه آموزشی و با همراهی چند تن از اعضای گروه تئاتر «پاپتی‌ها» اجرا می‌شود و بازیگران نوجوان آن در فاصله سنی 11 تا 18 سال هستند. 
نمایش «هَلَه. هین. هان [هَلا]» که نوشته نشمینه نوروزی است، از روز ۲۱ مهر ماه اجرای خود را آغاز کرده و قرار است تا روز ۲۴ آبان به اجرای خود ادامه بدهد. این نمایش محصول یک دوره آموزشی چند ماهه با  هنرجویان نوجوان مدرسه سینما تئاتر هنر هفتم است.
بازیگران این نمایش (به ترتیب حروف الفبا) به شرح زیر هستند: محمد آجیلی، زهرا اسدالله تبار، هومن اردکانی، سانیا احتجاب، آرمان پسیان، پویا حاجی‌کریم، حنانه حسین‌زاده، علی حنفیان، سوگل خوشقدم، عرشیا رحمانی، حسام رضاییان، آرین شمیرانی، امیرمحمد صادقی، پویا غفاری، آروین فقیه، یاس فرخنده، اریسا گودرزی، نیکا مشهدی، ثمین مصطفی‌لو، فاطمه هانی
نمایش «هَلَه. هین. هان [هَلا]» هر روز راس ساعت 18 و چهل و پنج دقیقه در «عمارت روبرو» به نشانی : خیابان انقلاب (شرق به غرب)، قبل از چهارراه ولیعصر، بن‌بست کیانپور، پلاک ۷ اجرا می‌شود و بلیت ان در سایت تیوال به فروش  می رسد.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی