مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد: مقرری اسفند ماه مشمولان طرح تكریم و کمک مستمری تا 10 اسفند پرداخت می شود

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از پرداخت مقرری اسفندماه مشمولان طرح تکریم خبر داد و گفت: ماهیانه 800 هزارتومان از سوی صندوق اعتباری هنر به مشمولان طرح تکریم پرداخت می شود.

سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبرگفت: مقرری مشمولان طرح تکریم از اسفندماه 97 چهار برابر شد ودریافتی ماهانه آنها با مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از 200 هزار تومان به 800 هزار تومان افزایش یافت.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر درادامه افزود: اکنون کشور با مشکلات اقتصادی درگیر است. ما در صندوق اعتباری هنر در تلاش هستیم با برنامه ریزی و اجرای سیاست های حمایتی اندکی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور را کاهش دهیم.
سیدزاده تصریح کرد: با هدف حمایت از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر به بیش از 3 هزارنفر در قالب طرح تکریم و کمک مستمری به صورت ماهیانه، از سوی صندوق اعتباری هنر مقرری پرداخت می شود. 
وی خاطر نشان کرد: طرح تكریم به اساتیدی با بیش از 60 سال سن و حداقل35 سال سابقه آفرینش كار هنری موفق به دریافت نشان درجه 1 هنری و صاحب سبك شناخته شده اند، تعلق می گیرد. اکنون صلاحیت بیش از 350 نفر از اساتید رشته های مختلف فرهنگی و هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور برای دریافت طرح تکریم تایید شده است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح كرد: بهره مندی كلیه خدمات مستلزم عضویت در صندوق اعتباری هنر است. در همین رابطه تعدادی از مشمولین طرح تكریم به دلیل عدم تكمیل فرآیند عضویت از دریافت افزایش مقرری محروم مانده اند که به محض تکمیل اطلاعات به حساب آنان واریز خواهد شد.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی