حمایت از بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ عضو صندوق اعتباری هنر همگام با پویش ایران همدل

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از اجرای پویش همدلی در راستای کمک به اعضای تحت پوشش خود که بدلیل آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا از نظر معیشتی دچار آسیب شده اند خبر داد.

سیدحسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با بیان این مطلب گفت: در پی شیوع ویروس کرونا، خسارت های مالی ناشی از تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری کشور متاسفانه فعالان حوزه فرهنگی و هنری با مشکلات زیادی روبرو شدند.
وی افزود: از آنجا که اکثر هنرمندان کشور از حقوق ثابت برخوردار نیستند و با تداوم تعطیلی فعالیت های فرهنگی و هنری نیازمند حمایت هستند، صندوق اعتباری هنر از زمان شیوع این ویروس در اوایل اسفندماه علی رغم محدودیت های بودجه ای درصدد رفع مشکلات این قشر فرهیخته کشور است.
وی تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر نیز به پویش ایران همدل پیوست تا بتواند گامی هرچند کوچک در جهت رفع بخشی از مشکلات اهالی فرهنگ و هنر کشور بردارد.
سیدزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص گفت : در مرحله اول اجرای این پویش با هدف حمایت از اعضا صندوق برای بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در قالب طرح کمک مستمری، کمک هزینه معیشتی به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان واریز شد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: پویش همدلی برای ایران همدل با هدف کمک به نیازمندان آغاز شد. همکاران این مجموعه نیز با تخصیص یک روز از حقوق خود به این پویش پیوستند. امیدواریم با همراهی اهالی فرهنگ و هنر بتوانیم در مراحل بعد از تمامی اعضایی که در این ایام دچار مشکل شده اند حمایت کنیم
گفتنی است؛ تمامی هنرمندان با حداقل 20 سال سابقه فعالیت در یکی از رشته های فرهنگی و هنری که بنا بر دلایلی از قبیل کهولت سن، عائله مندی، بیماری و از کارافتادگی قادر به تأمین حداقل معاش زندگی خویش نیستند و از محل دیگری همچون صندوق های بازنشستگی دولتی یاموسسات و نهادهای عمومی غیردولتی( کمیته امداد، بهزیستی و...) مستمری دریافت نمی‌کنند مشمول دریافت این کمک شده اند.
 حداقل سن برای خانم ها در این طرح 55 سال و برای آقایان 60 سال تمام می باشد.
هم اکنون ماهیانه مبلغ 250 هزار تومان به 2700 نفر از مشمولین کمک مستمری تعلق می گیرد.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی