آخرین بازمنده بخشی‌های کرمانج درگذشت

به گفته هوشنگ جاوید (موسیقی پژوه و مدرس) سهراب محمدی (آخرین بازمانده بخشی‌های خوبند کرمانج شمال خراسان) چهره در نقاب خاک کشید.

ایلنا: سهراب محمدی (آخرین بازمانده بخشی‌های خوبند کرمانج شمال خراسان) دارفانی را وداع گفت.
هوشنگ جاوید (موسیقی پژوه) با تایید این خبر طی انتشار یادداشتی نوشته است:
«درکمال ناباوری، امروز صبح آخرین هنرمند بازمانده از نسل بخشی های خودبند کرمانج شمال خراسان درگذشت.
براساس خبری که آقای شاکری مدیر ارشاد آشخانه بجنورد لحظاتی پیش به من داد، شوربختانه استاد سهراب محمدی بخشی شهیر ونامدار کرمانج‌های خراسان امروز ساعت ۷صبح دارفانی را وداع گفت. وی که زاده ۱۳۱۷ بود از سنین کودکی درکنار پدرخود بالیده و به فنون آوازی و دوتار نوازی آشنا شده و بویژه درحماسه‌خوانی و منظومه‌خوانی‌های کرمانجی سرآمد روزگار شد، نزدیک به چهل ترانه انقلابی درزمان انقلاب وجنگ تحمیلی از جمله آثار تولیدی ایشان بود، و دارای مدرک درجه یک هنری معادل دکترای نوازندگی و خوانندگی بود، نخستین بار خانم فوزیه مجد مادراتنوموزیکولوژی موسیقی نواحی اورا به جامعه معرفی کرد. سهراب نخستین خواننده ی کرمانج بود که همکاری خودرا با رسانه رادیو آغاز کرد و در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و همینطور جشنواره‌های مختلف کشور پس از انقلاب اسلامی حضور و اجرا داشت، تسلیت به خانواده محترمش و جامعه موسیقی خراسان.»

صندوق اعتباری هنر ضایعه درگذشت ایشان را به جامعه فرهنگی و هنری کشور تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ رحمت الهی برای آن مرحوم و صبرو شکیبایی برای خانواده محترمش مسئلت می‌نماید.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی