موسسه فرهنگی صبا، میزبان «آداب و فرهنگ نیایش در هنر» می‌شود

همزمان با ماه معراج در منظومه پرفیض وحی، موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان سلسله نمایشگاه‌های پژوهشی «آداب و فرهنگ نیایش در هنر» است تا با نمایش تجلی مضامین قرآن و نهج البلاغه در قلم استادان و پیشکسوتان خوشنویسی تا هنرمندان جوان، برگزار شود.

 ایرنا:موسسه فرهنگی هنری صبا همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و میهمانی محبوب، میزبان نمایشگاه خوشنویسی از سلسله نمایشگاه‌های پژوهشی آداب و فرهنگ نیایش در هنر است.
این نمایشگاه که با همکاری انجمن خوشنویسان ایران و دانشگاه هنرهای اسلامی_ایرانی استاد محمود فرشچیان برگزار می‌شود. نمایشگاه آداب و فرهنگ نیایش در هنر ۴ اریبهشت با نمایش مجازی و آنلاین ۱۱۰ اثر خوشنویسی کار خود را آغاز خواهد کرد.
آثار ارائه شده در قالب‌های نستعلیق، شکسته، نسخ، ثلث و نقاشیخط است که تجلی مضامین قرآن و نهج البلاغه را در قلم استادان و پیشکسوتان خوشنویسی تا هنرمندان جوان در بر می گیرد.
از دیگر برنامه های این نمایشگاه، نشست‌های پژوهشی نقد و بررسی آثار بصورت «وبینار» خواهد بود که توسط استادان برجسته این هنر و تنی چند از صاحبنظران عرصه هنر همچون علی اشرف صندوق آبادی، الهه خاتمی، آزاد محمودی، غلامرضا سپهری (رییس انجمن خوشنویسان تهران) و مهدی علیزاده برگزار می شود.

بازدید مجازی از این ‌نمایشگاه تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برای تمامی علاقمندان هنر نفیس و فاخر خوشنویسی ایرانی و هنرهای بدیع قرآنی، امکان پذیر خواهد بود.

علاقه مندان جهت بازدید مجازی از این نمایشگاه می توانند به آدرس صفحات مجازی این موسسه همچون صفحه ایستاگرام موسسه فرهنگی هنری صبا مراجعه کنند.

کارشناس روابط عمومی منبع: روابط عمومی