بازدید رئیس‌جمهور از نمایشگاه کتاب تهران؛ وزیر فرهنگ: با حضور هرساله آقای رییس‌جمهور در نمایشگاه کتاب گام رو به جلویی در حل مسایل چاپ و نشر بر می‌داریم

1403/02/22
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-428925214251008

آيت‌الله سيد ابراهيم رييسي امروز شنبه (?? ارديبهشت) با همراهي محمدمهدي اسماعيلي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران بازديد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ در پایان این بازدید گفت: بحمد الله رییس جمهور به سنت هرساله، وقت موسعی گذاشتند و با ناشران از نزدیک دیدار و گفت و گو کردند، با برخی از آثار جدید آشنا شدند و سوالاتی را که داشتند مطرح کردند.
وی افزود: هر سال که آقای رییس جمهور به نمایشگاه کتاب می آیند گام رو به جلویی در حل مسایل چاپ و نشر بر می داریم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در یکسال اخیر بخش مهمی از مسائل را حل کردیم که مهمترین آن کاغذ تحریر بود که آقای رییس جمهور هم به آن اشاره کردند و انشاالله گام بعدی را هم به زودی برخواهیم داشت.
وزیر فرهنگ گفت: امیدوار هستیم با نگاه ویژه‌ای که آقای رییس جمهور و دولت به حوزه مسایل فرهنگی و کتاب دارند سایر مشکلات هم در کوتاهترین زمان حل شود.
سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» با حضور ۲ هزار و ۷۰۰ ناشر داخلی و ۶۰ ناشر خارجی تا ۲۹ اردیبهشت‌ دایر است.
ناشران عمومی در شبستان مصلا، ناشران دانشگاهی در رواق غربی؛ ناشران کودک و نوجوان، طبقه همکف و ضلع جنوبی رواق شرقی؛ ناشران خارجی و ناشران دیجیتال در طبقه اول رواق شرقی و ناشران آموزشی در طبقه دوم رواق شرقی، بخش بین‌المللی و کشور مهمان ویژه در رواق غربی، جانمایی شدند. در مجموع مساحت نمایشگاه قریب به ۱۵۰ هزار مترمربع است.
حدود ۶۰ ناشر خارجی و چهره فرهنگی از ۲۵ کشور جهان در نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ حاضر هستند؛ علاوه‌براین ۵۰ مهمان غیرایرانی در بزرگترین رویداد فرهنگی جمهوری اسلامی ایران حضور دارند.
حدود ۵۰ هزار عنوان کتاب خارجی در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ عرضه خواهد شد که باتوجه به حجم بار دریافتی پیش‌بینی می‌شود، حجم کتاب‌های خارجی، ۷۰ تُن باشد. کشور یمن، مهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ است.


تعداد بازدید : 107

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی