همراه با کاروان دولت مردمی؛ تهران تا کردستان، تاکید بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر/ اولویت توجه به مناطق کم برخوردار و تکمیل پروژه های نیمه تمام

1402/08/13
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-896564517133568

مشاور وزير فرهنگ و مديرعامل صندوق اعتباري هنر در معيت محمد مهدي اسماعيلي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان عضو کابينه دولت مردمي، صبح پنج شنبه 11 آبان ماه 1402، به منظور ديدار و حمايت از هنرمندان و پيگيري مسائل و مشکلات اين قشر فرهيخته و حضور در چند برنامه فرهنگي و هنري و ... در دور دوم سفرهاي استاني دولت سيزدهم وارد سنندج مرکز استان کردستان شدند. 

به گزارش صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با  هدف دیدار چهره به چهره و گفت و گوی نزدیک با هنرمندان، پیگیری مسائل مشکلات فعالان حوزه فرهنگ و هنر، دریافت نظرات و پیشنهادات آنها و از طرفی رفع موانع و مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر، توجه به امور معیشتی و درمانی آنها خصوصاً در مناطق کم برخوردار، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و تمرکززدایی روی ریل عدالت فرهنگی صبح پنج شنبه 11 آبان ماه 1402 ،در دور دوم سفرهای استانی دولت عازم استان کردستان شدند. 


بنا بر تاکید رئیس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، همکاران مجموعه صندوق اعتباری هنر در تلاش هستند که بر اساس شرایط و امکانات موجود حداکثر اقدامات همراه با ارائه 30 خدمت همراه با ارائه تسهیلات را برای رفع مشکلات اعضای صندوق در اقصی نقاط کشور به ویژه مناطق کم برخوردار را مهیا نمایند.
اهم برنامه های سفر وزیر فرهنگ و هیات هیئت همراه در دور دوم به کردستان در یک نگاه
 حضور در نشست هم‌اندیشی با فعالان عضو جبهه فرهنگی استان کردستان در سنندج، حضور در دیدار رئیس جمهور با اهالی فرهنگ و هنر استان کردستان، بازدید از کتابخانه فردوسی، قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی شهر سنندج، دیدار با «عبدالرحمن غوثی»، هنرمند و پیشکسوت دف‌نواز کردستانی همراه با اهدای لوح تقدیر و قدردانی از سال ها تلاش ارزشمند این هنرمند عرصه موسیقی عرفانی از جمله برنامه سفر به استان کردستان به شمار می رود.
اهم برنامه های سفر به استان خراسان جنوبی در یک نگاه
همچنین سید مجید پوراحمدی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر همراه با محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفری دو روزه کردستان را به مقصد استان خراسان جنوبی ترک و صبح جمعه 12 آبان ماه 1402 وارد بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی شدند.


دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان حوزه قرآن و عترت و مساجد، بازدید از نمایشگاه هفته فرهنگی استان که از دهم آبان در فرهنگسرای شهر بیرجند برپا شده، حضور در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی خراسان جنوبی، بازدید از موزه شهید رئوفی فرد و دیدار با خانواده این شهید گرانقدر از برنامه‌های این سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه در سفرشان به خراسان جنوبی است.


همچنین دیدار با  حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، افتتاح خانه فرهنگ بیرجند در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بازدید از مجتمع فرهنگی هنری علامه فرزان بیرجند، حضور در جلسه هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی استان در دفتر استاندار خراسان جنوبی، دیدار با فعالان فرهنگی، هنری و قرآنی استان خراسان جنوبی، حضور در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی خراسان جنوبی در فرهنگسرای بیرجند، بازدید از پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی هنری شهر بیرجند از جمله برنامه های سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هئیت همراه به خراسان جنوبی بود. 
همچنین حضور در راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان بیرجند و سخنرانی در اجتماع پایانی این راهپیمایی در میدان قدس شهر بیرجند از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان خراسان جنوبی بود. 
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  رئیس جمهور کشورمان در دور دوم سفرهای استانی خود به منظور دیدار با مردم، بررسی مصوبات سفر دور اول و افتتاح ۱۶ کلان پروژه، صبح  پنج شنبه وارد سنندج مرکز استان کردستان شد.رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیرو، میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رئیس جمهور را در سفر به استان کردستان همراهی می‌کردند.


تعداد بازدید : 247

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی