مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: جمعی از برگزیدگان شرکت کننده در جشنواره همام عضو صندوق اعتباری هنر خواهند شد

1402/08/16
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-898957561805312

 مديرعامل صندوق اعتباري هنر در حاشيه بازديد از جشنواره همام گفت: جمعي از هنرمندان برگزيده هنرهاي تجسمي با هماهنگي برگزار کنندگان جشنواره عضو صندوق اعتباري هنر خواهند شد.

سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، ضمن ابراز خرسندی از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه از جشنواره همام، این حضور را دلچسب و فرحبخش دانست و گفت: مشاهده‌ آثار توانیابان ایرانی و خارجی حاضر در جشنواره موجب ایجاد حال و هوای خاصی در بازدیدکنندگان شده است.
پور احمدی با ارزشمند خواندن آثار ارائه شده توسط هنرمندان توانیاب افزود: دلیل ارزشمندی و دریافت حس ویژه از مشاهده این آثار این است که با انرژی مضاعفی توسط این هنرمندان خلق می‌شود که بسیار تأثیرگذار است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به عضویت جمعی از این هنرمندان در صندوق اعتباری هنر افزود: سال گذشته با تمهیدات ویژه برگزیدگان این جشنواره به عضویت صندوق در آمدند و تعدادی از آثار آن‌ها توسط صندوق خریداری شد، امسال نیز با توجه به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از هنرمندان بخش تجسمی با هماهنگی برگزارکنندگان به عضویت صندوق درمی آیند.
وی با تصریح موضوع مسکن و تأثیر ویژه آن در سبد خانوار به ویژه در جامعه فرهنگ و هنر کشور گفت : حمايت از تأمين مسکن هنرمندان یکی از موضوعات مهمی است که در دولت  مردمی و توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می شود، با مذاکرات صورت گرفته با وزارت راه وشهرسازی در گام نخست هشت ‌هزار نفراز اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت در این پروژه ثبت‌نام کرده‌اند که پنج‌هزار نفر آنها با توجه به شرایط وزارت راه و شهرسازی مشمول این طرح شناخته شدند.
پوراحمدی در ادامه افزود: این پروژه در تهران به عنوان نخستین استان آغاز شد و با حضور وزیر فرهنگ کلنگ ساخت آن در شهر پرند به زمین زده شد. همچنین پیگیری های لازم برای ساماندهی سایر مشمولان و تخصیص زمین در دیگر استان ها در حال انجام است و به زودی پروژه احداث واحدهای مسکونی در سایر استان ها نیز آغاز خواهد شد.
گفتنی است، سومین دوره از جشنواره همام با نمایش  ۷۰۰  اثر هنری معلولان ایران و ۱۱ کشور جهان از جمله هنرمندان کشورهای اردن، بنگلادش، هند، مالزی، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، مجارستان، عمان، امارات و صربستان  تا ۱۷ آبان در فرهنگستان هنر در حال برگزاری است.تعداد بازدید : 827

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی