با حضور وزیر فرهنگ انجام شد؛ آغاز آیین هفته کتاب با به صدا درآمدن زنگ کتاب در دبیرستان دخترانه فرهنگ

1402/08/23
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-905065752221568

جشن سي و يکمين دوره هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار "آينده خواندي است" با حضور محمدمهدي اسماعيلي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در دبيرستان هيات امنايي دخترانه فرهنگ آغاز شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «آینده خواندنی است» از بیست‌ و سوم تا سی‌ام آبان‌ سال ۱۴۰۲ برگزار می شود.
در بازدید دبیرستان دخترانه چه گذشت؟/ بن کتاب و بلیت تئاتر هدیه وزیر فرهنگ به دانش آموزان به مناسبت هفته کتاب
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز سه‌شنبه در آیین نواختن زنگ کتاب در دبیرستان دخترانه فرهنگ محله یوسف آباد گفت: اینکه این مدرسه را برای نواختن زنگ فرهنگ انتخاب کردیم هم نامی این مدرسه با رسالت وزارتخانه ما است.
محمدمهدی اسماعیلی در ادامه با اشاره به ارائه گزارش دانش آموزان از فعالیت های پیرامون کتاب گفت: از دانش آموزان فعال در این زمینه تشکر می‌کنم.
وزیر فرهنگ تاکید کرد: من افتخار می‌کنم که در دانشگاه تهران مشغول به امر تدریس هستم و امروز هم در چهره شما آینده سازان درخشان ایران را مشاهده می‌کنم.
اسماعیلی با اشاره به سفر اخیر خود به تاجیکستان گفت: در سفرم به تاجیکستان با خانمی که شاعر اهل تاجیکستان است، نشست داشتیم این شاعر در آن جلسه اعلام می‌کرد که نام های ایرانی را برای دختران خود انتخاب می‌کنند.
وزیر فرهنگ در ادامه با اشاره به فعالیت دانش آموزان در زمینه ترجمه‌ی کتاب گفت: از اینکه در این جلسه کتابی با ترجمه دانش آموزان ارائه شد تعجب کردم و این نشان‌دهنده فرهیختگی شماست.
اسماعیلی افزود: بن کتاب به مناسبت هفته کتاب توسط وزارت فرهنگ به دانش آموزان در پایان جلسه اهدا خواهد شد، همچنین یک اجرای ویژه در تالار وحدت برای تماشای تئاتر به دانش آموزان تقدیم می‌شود.
وزیر فرهنگ با طرح یک سوال تصریح کرد: اگر شما به جای من وزیر بودید برای ترویج امر فرهنگ کتابخوانی چه فعالیت هایی انجام می‌دادید. به ایده های خوب در این زمینه جوایز نفیس هم اهدا خواهد شد.
وی گفت: نیاز داریم که جامعه ما رشد پیدا کند و کتاب بزرگترین سنجه برای میزان رشد جامعه است.
اسماعیلی در پایان با آرزوی موفقیت برای دانش آموزان و نواختن زنگ کتاب جلسه را به پایان رساند.

تعداد بازدید : 88

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی