مشاور فرهنگی، اجتماعی وزیر فرهنگ در امور مناطق محروم خبر داد: امضای اولین تفاهم نامه قرارگاه عدالت فرهنگی (محرومیت زدایی)

1402/08/28
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-909301735058688

احمد مقيمي از امضاي اولين تفاهم نامه قرارگاه عدالت فرهنگي(محروميت زدايي)وزارت فرهنگ، با حمايت ويژه "بنياد خيريه هنرمندان مهرآفرين" از استعدادهاي هنري، به نفع مناطق محروم و کم برخوردار کشور خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور فرهنگی، اجتماعی وزیر فرهنگ در امور مناطق محروم، با بیان اینکه عدالت فرهنگی با تاکید بر توزیع عادلانه امکانات و توجه متعادل به ظرفیت های فرهنگی، هنری در سراسر کشور از سیاست های اصلی و قطعی وزارتخانه است، گفت: استفاده از ظرفیت و توان تشکل ها و سازمان های مردم  نهاد و خیریه‌های فرهنگی، راهبرد قطعی قرارگاه عدالت فرهنگی(محرومیت زدایی) در وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی است.
مقیمی  در گفتگو با فرهنگ، از امضای تفاهم نامه ای بین قرارگاه عدالت فرهنگی و محرومیت زدایی وزارتخانه با بنیاد خیریه هنرمندان مهرآفرین خبر داد و اظهار داشت: یکی از راه‌های رسیدن به عدالت فرهنگی استفاده از ظرفیت های های مردمی، تشکل‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های فرهنگی است و قطعا مشارکت و تعامل و همکاری با نهادهای مردمی مورد توجه خاص این قرارگاه است.
دبیر قرارگاه عدالت فرهنگی و محرومیت زدایی وزارتخانه افزود: این بنیاد یکی از تشکل‌های مردمی است که باحضور جمعی از هنرمندان متعهد، متخصص و دغدغه مند آمادگی خود را برای ارائه خدمات فرهنگ و هنر در مناطق محروم و کم برخوردار اعلام نمودند.
وی گفت: پس از جلسات متعدد و آشنایی با فعالیت‌های این بنیاد، تفاهم نامه ای در راستای ماموریت‌ها و مسئولیت‌های مشترک فرهنگی و هنری منعقد گردیده است که امیدواریم تجربه ای موفق برای تفاهم نامه های دیگر با تشکل های مردمی باشد.
قیمی در ادامه گفت: در قدم اول این تفاهم نامه، برای استعدادیابی و آموزش بازیگری که یکی از علاقه مندی‌های نسل جوان و نوجوان است، با تکیه بر ملاحظات، شاخص‌ها و همچنین توجه به آفت های احتمالی این مسیر توافق شد و ان شاالله بنیاد خیریه هنرمندان مهرآفرین خدمات کیفی و کمی خود را با تسهیلات ویژه در مناطق محروم و در موارد از پیش تعیین شده به صورت رایگان ارائه خواهد کرد.
مشاور وزیر و دبیر قرارگاه عدالت فرهنگی اضافه کرد: مهم‌ترین ویژگی این استعدادیابی؛ کیفیت بالای آموزش و حمایت از استعدادهای منتخب و برتر به مدت ۷ سال توسط بنیاد است و بدیهی است خدمات برای استعدادهای برتر از مناطق محروم و کم برخوردار با دقت بیشتر و کیفیت بالاتر انجام خواهد شد.
مقیمی در پایان گفت: انتظار می‌رود با همکاری انجمن سینمای جوانان و مراکز صداوسیما در استانها، با بکارگیری استعدادهای برتر این رویداد شاهد ارتقاء شاخص‌های فرهنگی و هنری در کشور به ویژه شهرستان های کم برخوردار باشیم.


تعداد بازدید : 149

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی