تجلیل و تکریم مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از همسر استاد محمد کاسبی/ همیشه حامی و کنار هنرمندان هستیم

1402/10/14
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-949188345696000

مشاور وزير فرهنگ و مديرعامل صندوق اعتباري هنر همزمان با فرارسيدن ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن با حضور در منزل استاد محمد کاسبي، بازيگر عرصه سينما، تئاتر و تلويزيون ضمن عيادت از وي، با تبريک اين ميلاد فرخنده به همسر ايشان، از يک عمر همراهي و پرستاري او از هنرمند نامدار کشور در چند سال اخير ، تجليل کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی در آستانه فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، ضمن عیادت از محمد کاسبی هنرمند نامدار و محبوب کشور، این روز را به همسر ایشان تبریک گفت و ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله وی در پرستاری از هنرمند محبوب کشور، از ایشان به نمایندگی از تمام همسران هنرمندان به ویژه هنرمندان در بستر بیماری تجلیل کرد.
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در این دیدار گفت: نقش و تأثیر هنرمند در زندگی اجتماعی، دادن امید، نشاط و حس خوب به انسان هاست. از این رو توجه به نیازهای این قشر فرهیخته یکی از مهمترین وظایف نهادهای حمایتی درکشور محسوب می شود.
پوراحمدی در ادامه با اشاره به نقش خانواده در طی مسیر زندگی حرفه ای هنرمندان گفت: درزندگی افراد موفق همیشه زنی در نقش مادر یا همسر وجود داشته است که در طول مسیر او را همراهی کرده است.
مشاور وزیر فرهنگ در ادامه اظهار داشت: زندگی هنرمندان ویژگی خاص خود را دارد. ساعت نامشخص کاری، سفرهای کاری و دوری از خانواده از جمله شرایط اجتناب ناپذیر زندگی این عزیزان است که این شرایط نیازمند صبر و شکیبایی خانواده آنان است تا بتوانند این مسیر را با موفقیت طی کنند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه تکریم اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت را یکی از وظایف مهم صندوق اعتباری هنر عنوان کرد و گفت: در کنار تجلیل از فعالان حوزه فرهنگ و هنر، توجه به خانواده آنان و محترم شمردن نقش آنها در ارتقاء و پیشرفت هنرمندان، یکی از موضوعاتی است که صندوق اعتباری هنر به آن توجه جدی دارد.
پوراحمدی ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله همسر استاد محمد کاسبی، اظهار داشت: شکیبایی و از خود گذشتگی همسران هنرمندان قابل ستایش است به ویژه هنرمندانی که در بستر بیماری هستند و همسران آنان با عشق از آنها مراقبت می کنند و ما قدردان زحمات آنان هستیم.
بازیگر مجموعه "خوش رکاب" نیز با قدردانی از حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر گفت: همسران هنرمندان در طول زندگی با هنرمند مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند و موفقیت خانواده در گروه مدیریت صحیح آنان است.
وی در ادامه افزود: از خداوند برای 48 سال زندگی مشترک با همسرم سپاسگزارم و حضور شما برای تقدیر از ایشان برای من بسیار ارزشمند است.
در ادامه این دیدار همسر محمد کاسبی نیز ضمن قدردانی از سید مجید پوراحمدی مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، حضور وی را مایه دلگرمی خانواده دانست و افزود: موجب مسرت است که همراهی صندوق هنر را در کنار خود داریم.

 

همچنین در این دیدار راضیه تجار، نویسنده دارای نشان درجه یک هنری و همسر زنده یاد منوچهر حقاني‌پرست از کارگردانان هم‌دوره‌ای محمد کاسبی نیز حضور داشت که مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ازاین بانوی فرهیخته نیز در این دیدار تجلیل کرد.
تجار از زنان داستان‌نویس ادبیات دفاع مقدس است و در داستان‌هایش با نثری شاعرانه و احساسی به نقش زنان در مسائل مربوط به جبهه و جنگ می‌پردازد.
گفتنی است رمان های کوچه اقاقیا، نرگس ها و هفت بند از این نویسنده به‌عنوان رمان برتر یک دهه در آموزش و پرورش انتخاب شدند. 
راضیه تجار نویسنده کتاب «اسم تو مصطفاست» که رهبر معظم انقلاب بر آن تقریظ نوشتند.
این سومین بار است که سید مجید پوراحمدی مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی با حضور در منزل استاد محمد کاسبی از وی عیادت و جویای احوال و وضعیت جسمی این هنرمند پیشکسوت و نامدار کشور قرار می گیرد.


تعداد بازدید : 552

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی