هنرمند نقاش ایرانی: نمایشگاه قاب هنر، کارساز و عاملی برای ترغیب ادامه فعالیت هنرمندان است/ هنر نقاشیخط تأکیدی بر قوام حس زیبا شناختی انسان دارد

1402/10/26
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-959335942244992

هنرمند برجسته نقاشي با اشاره به اينکه هنر نقاشيخط يکي از موضوعاتي است که همواره به عنوان طرح ميان رشته اي مطرح مي شود، گفت: بطور يقين نمايشگاهي مانند "قاب هنر" که به همت صندوق اعتباري هنر برپا شده علاوه بر کار ساز بودن، مي تواند مخاطبان خاص خودش را جذب و خيلي از افراد علاقه مند را ترغيب و تشويق به  ادامه کار و فعاليت کند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، کیومرث قورچیان با اشاره به بازدید از آثار به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه "قاب هنر" در محل فرهنگسرای نیاوران، ضمن قدردانی از دست اندرکاران برپایی این رویداد بزرگ هنری، با اشاره به اینکه ما یک سابقه تاریخی در زمینه خوشنویسی داریم که به شکل سنتی و به صورت کتابت استفاده می شده است، تأکید کرد:  امروزه هنر جهان می طلبد که تغییری در این مسیرداده شود.
وی اضافه کرد: بسیاری از بزرگان آمده و این تغییر را دامن زدند و نقاشیخط بخشی از آن ترکیبی است که اتفاق جدیدی ایجاد کرده و ضمن کارساز بودن، می تواند معرف بنیادی از  بنیادهای هنر سرزمین ما محسوب شود.
استاد قورچیان، تصریح کرد: هرچه اینگونه نمایشگاه ها ترتیب داده شود بطور یقین می تواند کار ساز و مخاطبانی فراوانی را جذب کند و خیلی از افراد علاقه مند را ترغیب و تشویق به ادامه کار دهند و می تواند نقش بی بدیلی در رونق اقتصاد هنر ایفا نماید.
هنرمند نقاش برجسته ایرانی با اشاره به آثار به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی (قاب هنر) ، گفت: بنا بر تحقیقی که داشتم، براین باورم نمایش آثار هنری می تواند برای مخاطبان جنبه درمانگری و آرام بخش بودن را ایجاد کند.
به گفته قورچیان ، همچنین اینگونه آثار می تواند، حس زیبا شناختی انسان را نیز تحریک کرده و قوام دهد و چه بسا باعث شود تا خودشان این راه را ادامه دهند از این رو هم خودشان بهره مند می شوند و همه مخاطبانی که نگاه می کنند از این زیبایی می توانند بهره کافی ببرند.
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی نقاشیخط با نمایش 32 اثر از هنرمندان میان رده با حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر و جمعی از هنرمندان افتتاح و تا پایان دی ماه سال جاری در محل گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران همه روزه پذیرای علاقه مندان، دوستداران هنر و بازدید کنندگان از این مجموعه هنری است.


تعداد بازدید : 180

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی