در حاشیه رای‌گیری انتخابات در تالار وحدت؛ وزیر فرهنگ: جامعه روشنفکر ایرانی پیشتاز وحدت و انسجام است

1402/12/11
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-998389724851712

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با حضور در تالار وحدت از مراحل اخذ راي‌گيري از اهالي فرهنگ، هنر و رسانه بازديد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در جمع خبرنگاران گفت: خدای بزرگ را شاکر هستیم که روز بزرگ دیگری فرا رسیده و مردم فرهنگ‌دوست ایرانی بار دیگر صحنه تاریخی مجددی را خلق می کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تشکر ویژه می کنم چراکه برخلاف زمان کم برای اطلاع رسانی جهت حضور در تالار وحدت با شور و علاقه به صحنه آمدند.
وی افزود: اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در ایران همیشه پیشتاز حرکت های آرمان خواهانه ملت ایران بودند؛ استقلال، آزادی، امید، پیشرفت، عدالت و معنویت آرمان های بزرگ مردم ایران به‌شمار می‌روند و هنرمندان بزرگ ما پیشتاز این حوزه ها هستند و به سهم خود از تمام اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تشکر می‌کنم.
اسماعیلی تاکید کرد: امروز تالار وحدت به مکانی برای نشان دادن وحدت جامعه روشنفکر ایرانی تبدیل شد؛ جامعه روشنفکر ایرانی پیشتاز وحدت و انسجام است.
وزیر فرهنگ گفت: با این حرکت نمادین امروز در برابر دوربین های رسانه‌ها، تالار وحدت عظمتی ماندگار به خود دید و این مرهون حضور بزرگان و پیشکسوتان است و از همه این عزیزان تشکر می کنم.
وی با بیان اینکه انشاالله امروز را به روزی وحدت آفرین و حرکتی روبه جلو برای پیشرفت ایران قوی و آباد تبدیل کنیم، افزود: از وزارت کشور و استاندار تهران که همراهی بسیار خوبی داشتند و درخواست های معاونت رسانه ای را با کمال میل انجام دادند، تشکر می کنم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تعداد بسیار زیادی خبرنگار خارجی در تهران هستند، حضور امروز اهالی فرهنگ در تالار وحدت برای این است تا نشان دهیم جامعه هنری عضوی جدا ناپذیر از جامعه ایرانی است.
وزیر فرهنگ با تاکید بر اینکه جامعه هنری  در همه عرصه های تاریخ ساز مردم ایران پیشرو هستند، گفت: همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در شاخه های مختلف جمع شدند تا وحدت را نشان دهند اگر نقدی هم هست باید توجه داشت انتخابات به عظمت مردم گره خورده است.
اسماعیلی ادامه داد: تعداد بسیار زیادی خبرنگار خارجی در تهران حضور دارند و مشغول پوشش کامل رای گیری هستند و امیدوار هستیم به ثبت حماسه ای جدید منجر شود.
وزیر فرهنگ گفت: حضور امروز اهالی فرهنگ در خانه خود برای این است تا نشان دهیم نه تنها جامعه هنری عضوی جدا ناپذیر از جامعه ایرانی است، بلکه پیش‌گام همه حرکت های بزرگ مردم ایران است.
وزیر فرهنگ گفت: همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در شاخه های مختلف جمع شدند تا وحدت و همگرایی را نشان دهند اگر قهر و گله‌ای هم هست (که امکان دارد برخی از آنها درست و برخی نادرست باشد) ولی مسئله انتخابات به عظمت مردم و ایران گره خورده است و همه کسانی که انقلاب، ایران و رهبر انقلاب را دوست دارند امروز در صفوف به هم فشرده انتخابات حاضر شدند.
اسماعیلی تصریح کرد: مهمترین پیام جامعه هنری کشور به همه مخاطبان داخلی و خارجی این است که جامعه هنری کشور عضوی جداناپذیر از جامعه ایران و پیشرو در همه عرصه های تاریخی هستند.
استاندار تهران:
به افراد اصلح رای دهیم تا برای آینده ایران خط مشی جدیدی را رقم بزنیم
علیرضا فخاری استاندار تهران هم که در تالار وحدت حاضر شده بود، گفت: هنر از سرپنجه تقدیر شما بروز می کند از نمایش و شعر گرفته تا تئاتر.
استاندار تهران تصریح کرد: با شعار وحدت گونه هنرمندان، در مکانی که متعلق به آنهاست، آنها نشان دادند آماده هستند تا بار دیگر در تدوام اثری ماندگار برای ظهور اراده ای جدید کنار هم باشیم و به افراد اصلح رای دهیم تا برای آینده ایران خط مشی جدیدی را رقم بزنیم.
وی افزود: استانداری تهران فضایی برای مراودات و دوستی های جدید میان ما اهل هنر خواهد بود.
از ساعاتی پیش برخی از بازیگران و هنرمندان از جمله ابوالفضل همراه، کوروش زارعی، جعفر دهقان، هوشنگ توکلی برای شرکت در انتخاب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تالار وحدت حضور یافتند.

تعداد بازدید : 323

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی