700 پرونده مسکن برای هنرمندان استان تهران توسط صندوق اعتباری هنر تشکیل شد/ تأمین مسکن اصحاب فرهنگ و هنر از مهمترین اولویت‌های دولت مردمی

1403/01/06
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-388371793393408

مديرعامل صندوق اعتباري هنر با اشاره به اقدامات انجام شده براي کمک به تأمين مسکن اصحاب فرهنگ و هنر، از تشکيل پرونده براي 700 هنرمند متقاضي مسکن استان تهران در سال 1402 خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مسائل معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه تأمین امکانات برای خانه دار شدن هنرمندان گفت: تأمین امکانات برای خانه دار شدن اصحاب فرهنگ و هنر از موضوعات مورد تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای دولت مردمی بود. براین اساس طبق توافق های به عمل آمده و پیگیری‌های انجام شده از سوی صندوق با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام اعضای صندوق در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن در خرداد ماه سال گذشته فراهم شد. 
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در گام نخست پس از اعلام اسامی تمامی اعضای صندوق به وزارت راه و شهرسازی، با ارسال پیامک و انتشار فراخوان به تمامی اعضا برای ثبت نام در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن اطلاع رسانی انجام شد.  
وی در ادامه افزود: بیش از 8 هزار نفر از اعضای صندوق در سراسر کشور ثبت نام کردند که از این تعداد 5 هزار نفر در کشور واجد شرایط شناسایی شدند. 
پوراحمدی تصریح کرد: 34 درصد متقاضیان را اعضای استان تهران تشکیل می دهند. براین اساس قطعه زمینی در شهر جدید پرند، برای ساخت بخشی از مسکن هنرمندان تخصیص داده شد و کلنگ ساخت شهرک هنر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامي و با حضور جمعی از هنرمندان در آبان 1402 به زمين زده شد. 
مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به دعوت از 900 هنرمند متقاضی مسکن برای تشکیل پرونده گفت: طی سه مرحله با انتشار فراخوان و ارسال پیامک از 900 نفر از هنرمندان متقاضی برای تشکیل پرونده دعوت بعمل آمد که 700 نفر از آنها با حضور در صندوق اعتباری هنر پرونده خود را تکمیل کردند و برای اقدامات بعدی پرونده این افراد به وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران پرند ارسال شد. 
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، تصریح کرد: در مراحل بعدی برای سایر افراد واجد شرایط پیامک تشکیل پرونده ارسال خواهد شد. 
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن هنرمندان در استان ها، گفت: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی به‌زودی مراحل ساخت در استان ها نیز با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.


تعداد بازدید : 647

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی