«قهرمان» از اسکار چراغ سبز گرفت

1400/09/16
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-294415459831040

فيلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادي به عنوان نماينده ايران در فهرست فيلم‌هاي واجد شرايط رقابت در شاخه بهترين فيلم بين‌المللي نودوچهارمين دوره جوايز اسکار قرار گرفت.

ایرنا: آکادمی اسکار بالاخره از فهرست فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در شاخه فیلم بین‌المللی، انیمیشن بلند و مستند بلند رونمایی کرد.
بر طبق این فهرست، فیلم‌های ارسالی از ۹۳ کشور برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نودوچهارمین دوره جوایز اسکار واجد شرایط شناخته شدند و فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی نماینده رسمی ایران در این رقابت خواهد بود.
قهرمان که در هفتادوچهارمین جشنواره فیلم کن برای اولین بار به نمایش درآمد و موفق به دریافت جایزه بزرگ هیات داوران این جشنواره شد، داستان مردی به نام رحیم را روایت می‌کند که از همسر اولش جدا شده و یک پسربچه مبتلا به لکنت زبان دارد. رحیم که سه سال به دلیل بدهی در زندان بوده، در یک مرخصی دوروزه سعی می‌کند سرنوشت خود را تغییر دهد اما به زودی در تاری تنیده شده از دروغ‌های مصلحتی گرفتار می‌شود.
قهرمان با بازی امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدر عرفایی، سارینا فرهادی و جمعی از بازیگران بومی شیراز تصویری پرجنب و جوش از شهر شیراز به نمایش می‌گذارد و آن را با نقد اجتماعی همراه می‌کند. فرهادی در این فیلم ساده، یک حکایت اخلاقی پیچیده را با تعلیقی ملموس تلفیق می‌کند.
در فهرستی که توسط آکادمی اسکار منتشر شده، ۲۶ فیلم برای رقابت در شاخه انیمیشن بلند چراغ سبز گرفتند و در بخش مستند بلند نیز ۱۳۸ فیلم واجد شرایط رقابت شناخته شدند. فهرست کامل این فیلم‌ها را اینجا ببینید.
فهرست نامزدهای کوتاه شاخه‌های فیلم بین‌المللی و مستند، ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر ۱۴۰۰) اعلام خواهد شد.
نودوچهارمین دوره از مراسم اسکار برای تجلیل از فیلم‌های ممتازی که از ۱ مارس تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ اکران شده باشند در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین ۱۴۰۱) به همت آکادمی علوم و هنرهای سینما در دالبی تئاتر هالیوود برگزار خواهد شد.

تعداد بازدید : 213

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی