صندوق اعتباری هنر و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

1400/10/20
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-323732494168192

براساس امضاي تفاهم‌نامه ميان صندوق اعتباري هنر و ستاد هماهنگي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد در فاز اول 26هزار نفر از مديران کانون‌هاي مساجد سراسر کشور از خدمات فهما کارت قابل ارائه توسط هنرکارت برخوردار مي شوند و در فاز دوم بيش از دو ميليون نفر از اعضاي اين کانون ها شامل اين تفاهم نامه خواهند شد.

محمدمهدی اسماعیلی در نشست امضاء تفاهم‌نامه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و صندوق اعتباری هنر که به منظور عضویت ۲۶هزار نفر از مدیران این کانون‌ها برای بهره‌مندی از فهما کارت قابل ارائه توسط هنرکارت در محل وزارتخانه برگزار شد، گفت: دولت مردمی و انقلابی به دنبال مردمی‌سازی فرهنگ و هنر است البته با توجه به این نکته کلیدی که دولت در فضای فرهنگی و هنری مشارکت می‌کند تا فضای کنشگری فعالان مردمی را تقویت کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در حال حاضرفعالان فرهنگی و هنری در ۲۶هزار کانون فعال مساجد ، سازمان اوقاف و امور خیریه با امامزادگان و بقاع متبرکه و شبکه گسترده‌ای از کتابخانه‌ها مشغول فعالیت هستند که از این رو ما با یک شبکه عظیم و گسترده روبرو هستیم که این شبکه مردمی فرهنگ قابل درک بوده و با علایق عاطفی، مذهبی و سنتی ما گره خورده اند.
اسماعیلی تاکید کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه داریم با به هم پیوسته کردن شبکه ها اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.
عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تمام آنچه در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری شاهدیم در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قابل اجرا است، یادآور شد: در سفرهای استانی ام از نزدیک شاهد انگیزه مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستم که باید به آن توجه کرد.
وی از راه‌اندازی یک کارگروه ویژه اقدام مشترک در مورد مجموعه‌های مردمی وزارتخانه از جمله سازمان اوقاف، نهاد کتابخانه‌ها، کانون‌های فهما و... خبر داد و افزود: باید در بین این مجموعه‌ها به یک برنامه مشترک برسیم و فضای مردمی‌سازی فرهنگ و هنر را به خوبی پشتیبانی کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: فضای فرهنگی و هنری در حال حاضر بسیار تسهیل شده است، برای نمونه در سفر رییس جمهور به یزد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از جمله مواردی بود که مورد توجه ایشان قرار گرفت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای وزارت‌خانه متبوع تصریح کرد: در گذشته شاید اقدامات این مجموعه به عنوان فعالیت‌های حاشیه‌ای تلقی می‌شد اما خوشبختانه مجموعه فهما خود را اثبات کرده و جزو کار اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می‌شود.
اسماعیلی با اشاره به اقدامات و خدمات خوب صندوق اعتباری هنر، اظهار داشت: این صندوق به دنبال کارهای توسعه‌ای است و علیرغم پشتیبانی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری به دنبال گسترش دایره شمول خود نیز است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: کاری که در خصوص «فهما کارت» در صندوق اعتباری آغاز می شود باید یک آمایش سراسری را هم به دنبال خود داشته باشد که این آمایش اطلاعاتی دقیق تنها باتوجه به زیرساخت‌های موجود ممکن است.
اسماعیلی ادامه داد: در وزارت‌متبوع ماموریت‌های زیادی داریم که بخشی از آنها در حوزه‌های دینی همچون حج و زیارت، سازمان اوقاف و امور خیریه، ستاد فهما و معاونت قرآن و عترت وجود دارد و بخش دیگر آن در حوزه‌های فعالیت های فرهنگی و هنری در خارج از کشور رقم می‌خورد که خروجی همه‌ این فعالیت‌ها باید تحقق شعار اصلی دولت یعنی برقراری عدالت فرهنگی باشد که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یکی از مهم‌ترین ابزار رسیدن به این شعار و ایده است چراکه از طریق کانون‌ها به همه جای کشور دسترسی خواهیم داشت. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از طریق کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برقراری تسهیل خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: ستاد فهما در این راستا اقدامات خوبی را داشته باشند و صندوق اعتباری هنر نیز چتر حمایتی خود را هم کامل‌تر و هم با تکنولوژی‌های بهتر و برتر به منصه ظهور برساند.
در پایان این نشست با حضو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفاهم‌نامه‌ی بین ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و صندوق اعتباری هنر به منظور عضویت ۲۶هزار مدیر و بیش از دومیلیون عضو ستاد فهما برای بهره‌مندی خدمات فهما کارت قابل ارائه توسط هنرکارت به امضا طرفین رسید.
بهره مندی بیش از ۷۰ هزار نفراز خدمات هنرکارت
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر درادامه این نشست با تشریح فعالیت ها و خدمات صندوق اعبتاری هنر ، این صندوق را از جامع ترین مجموعه های متشکل از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه دانست که بیش از ۸۷ هزار عضو آن دارای یک بانک اطلاعاتی کامل هستند.
سید مجید پور احمدی با اشاره به ویژگیهای هنرکارت، از این کارت به عنوان  یکی از محصولات صندوق اعتباری هنر یاد کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار نفر از اعضا  تحت پوشش این کارت قرار دارند که رفته رفته با تقاضای جدید و ثبت نام به این تعداد افزوده می شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین استفاده و اعتبار در همایش های بین المللی، استفاده از تخفیف های فروشگاههای زنجیره ای ، اعتبار در بسیاری از سفارتخانه ها ، حوزه گردشگری  و همچنین امور بانکی  و خرید کالاهای ایرانی و ... را از جمله مزایا و محاسن  هنر کارت برشمرد.
پوراحمدی همچنین در ادامه به فعالیت گسترده کانون های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد و گفت: براساس تفاهنمامه منعقده امروز در فاز اول 26 هزار نفر از مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور از خدمات فهما کارت قابل ارائه توسط هنرکارت برخوردار می شوند. در فاز دوم بیش از دو میلیون نفر از اعضای این کانون ها شامل این تفاهم نامه خواهند شد.
به گفته مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کانون های مساجد می توانند هرگونه ارائه بسته های حمایتی، پرداخت ها و ... را از طریق این کارت برای اعضای خود انجام دهند.
در ادامه این نشست حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیز گفت: تلاش ما این است تا با امضای این تفاهمنامه فعالان و مدیران کانون های فرهنگی و هنی مساجد هم به نوعی از خدمات و تسهیلات فهما کارت بهره مند شوند.
شایان ذکر است؛ صندوق اعتباری هنر درکنار خدمات اصلی که به اعضای تحت پوشش خود در قالب هنر کارت ارائه می دهد، در نظر دارد خدمات و سرویس های متنوع را از طریق هنرکارت که یک زیرساخت مالی، الکترونیک و خدماتی است را به اعضای نهادهای فرهنگی و هنری کشور ارائه دهد.

تعداد بازدید : 1070

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی