محمود زند مقدم درگذشت

1401/09/15
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-608762690652672

 محمود زند مقدم - نويسنده و پژوهشگر پيشکسوت- در 84 سالگي از دنيا رفت.

محمود زندمقدم سال ۱۳۱۷ متولد شد. دوره لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی را در دانشگاه تهران و دکتری در برنامه‌ریزی منطقه‌ای را در دانشگاه دورهام انگلیس گذراند. اولین بار سال ۱۳۴۲ از طرف مرکز آمار ایران وابسته به سازمان برنامه‌وبودجه برای بررسی وضع درآمد و هزینه خانوار بلوچ به این منطقه سفر می‌کند. به بلوچستان و مردم آن علاقه‌مند می‌شود و این منطقه را به‌عنوان موضوع اصلی کار و تحقیق‌ بر می‌گزیند.
از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۷ به‌عنوان کارشناس سازمان برنامه‌وبودجه، همکار وزارت نیرو در مطالعه طرح‌های آبی، رییس دفتر برنامه‌وبودجه در زاهدان و مسئول مرکز مطالعات و پژوهش‌های خلیج فارس و دریای عمان در استان سیستان و بلوچستان مشغول بوده است. او موسس دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز بود.
از کتاب‌های او می‌توان به مجموعه هفت جلدی «حکایت بلوچ» اشاره کرده که اقلیم و زندگی بلوچ را با لحنی خاص به تصویر کشیده است. «آدم‌های سه قران و سه شاهی»، «قلعه»، «آفاق جزیره قشم: مردمان روستاها، بندرها، روستابندرها، بندها، کشت و کار، دریانوردی و صید و صیادی» و «از سرزمین بی‌پرنده تا قلعه» از دیگر آثارش هستند.
صندوق اعتباری هنر ضایعه درگذشت این نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت را به جامعه فرهنگی و هنری کشور تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ رحمت الهی برای آن مرحوم و صبرو شکیبایی برای خانواده محترمش مسئلت می‌نماید.تعداد بازدید : 294

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی