اخبار فرهنگی هنری


image

وزیر فرهنگ: خوشنویسی مزیت مطلق در جهان اسلام ماست/ استقبال از اثر قیامت در قرآن در ونیز

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به نمايش درآمدن برخي از آثار هنري در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي گفت: چند سال پيش در سفري که به شهر ونيز داشتم، آثار آقاي بدرالسما در دوسالانه ونيز با عنوان «قيامت در قرآن» با وجود اينکه با نگاهي ديني و قرآني بود در اروپا بسيار مورد استقبال قرار گرفت.

1403/01/31 کارشناس روابط عمومی
image

بنگر چه سان تعبیر شد کابوس اسرائیل

 «افشين علا» شاعر و نويسنده کشورمان به مناسبت آغاز عمليات «وعده صادق» و پاسخ موشکي جمهوري اسلامي ايران به تجاوز رژيم صهيونيستي شعري سرود و گفت: «بنگر چه‌سان تعبير شد کابوس اسرائيل، لرزيد بر خود پيکر منحوس اسرائيل».

1403/01/26 کارشناس روابط عمومی
image

با انتشار سخنرانی امام خمینی (ره)؛ وزیر فرهنگ حمله سپاه پاسداران را مقدمه نابودی اسرائیل دانست

وزير فرهنگ و ارشاد  اسلامي در شبکه اجتماعي ايکس با انتشار سخنراني امام خميني (ره) درباره محکوم بودن رژيم صهيونيستي مبني بر نابودي، حمله شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مقدمه نابودي اسراييل دانست.

1403/01/26 کارشناس روابط عمومی
image

«خروش ملت‌ها» تا «نوبَهار» در گالری‌گردی سال جدید

نمايشگاه‌هايي همچون «خروش ملت‌ها»، «نوبَهار»، «چو کوهساران»، «مثبت، منفي پنجاه» و «قهرمان» فروردين ماه در گالري‌ها و نگارخانه‌هاي پايتخت ميزبان علاقه‌مندان به هنرهاي تجسمي هستند.

1403/01/18 کارشناس روابط عمومی
image

اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از اولویت‌های اصلی وزارت فرهنگ است/ هر فعل اقتصادی نیازمند انضمام نگاه فرهنگی است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در حاشيه مشترک وزراي فرهنگ و اقتصاد درباره تبيين شعار سال «جهش توليد با مشارکت مردم» که سه شنبه (7 فروردين) در محل نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در دولت اين نگاه وجود دارد که حوزه‌هاي فرهنگ، اقتصاد و سياست در هم تنيده است و حوزه فرهنگ، حوزه اي پيشيني به‌شمار مي‌رود.

1403/01/08 کارشناس روابط عمومی
image

توانمندی فرهنگی همچون توانمندی‌های دفاعی و اقتصادی از عناصر اقتدارآفرینی برای کشور است/ اهتمام دولت به حمایت مالی و حقوقی از هنرمندان

رئيس جمهور توانمندي فرهنگي را همچون توانمندي‌هاي دفاعي و اقتصادي از عناصر مهم اقتدارآفريني براي کشور دانست و گفت: تلاش جوانان کشور براي پيشرفت‌هاي فناورانه نيز همچون افتخارآفريني‌هاي دوران دفاع مقدس قابليت بالايي براي به تصوير کشيده شدن دارند.

1402/12/26 کارشناس روابط عمومی
image

رئیسی در نشست صمیمی با مدیران مسئول و اصحاب رسانه: امیدآفرینی و یاس‌آفرینی، معیار صحیح دسته‌بندی امروز میان رسانه‌ها است

رئيس جمهور با اشاره به جايگاه مهم رسانه در مقابله با جنگ ترکيبي دشمن عليه ملت ايران گفت: امروز که راهبرد دشمن ايجاد ياس در جامعه با بزرگنمايي ضعف‌ها و ترويج «نمي‌توانيد» و «نمي‌شود»ها است، تقسيم صحيح در ميان رسانه‌ها، نه دسته‌بندي چپ و راست، بلکه دسته‌بندي رسانه‌هاي اميدآفرين در برابر ياس‌آفرين است.

1402/12/25 کارشناس روابط عمومی
image

وزیر فرهنگ در دیدار رئیس‌جمهور با مدیران مسئول رسانه‌ها: رشد 200 درصدی عضویت خبرنگاران در صندوق هنر

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ديدار رئيس جمهور با وزير فرهنگ و مديران مسئول رسانه‌ها گفت: ما در جامعه رسانه‌اي در موضوعات اصلي و مهم بين بخش‌هاي مختلف اين جامعه متنوع، وحدت و همبستگي بالايي را شاهد هستيم.

1402/12/24 کارشناس روابط عمومی
image

هنرمندان پای صندوق رای آمدند

با آغاز فعاليت صندوق راي ويژه اصحاب فرهنگ و هنر به منظور برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي و انتخابات ششمين دوره مجلس خبرگان رهبري مديران و هنرمندان مختلف در تالار وحدت پاي صندوق راي آمدند.

1402/12/11 کارشناس روابط عمومی
image

یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ایران؛ امانتی در دست فرزندان شیر خدا و رستم دستان

 وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اينکه وارثان پهلوانان و پادشاهاني چون رستم و ايرج هستيم که دلاورانه به پاسداري از اين مرز و بوم برخاستند و از هيچ هيولايي نترسيدند، تاکيد کرد: چشم ايران، فردا نيز به انتظار فرزندانش نشسته که در نبردي مدرن، ديوهاي در کمين نشسته اين سرزمين را نااميد کنند.

1402/12/10 کارشناس روابط عمومی

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی