معاون صندوق اعتباری هنر خبر داد: معرفی بیش از 20 هزار نفر از اعضای صندوق به سازمان تأمین اجتماعی در دولت مردمی/ رشد 50 درصدی معرفی شدگان نسبت به قبل

1402/10/26
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-959466037401088

معاون اعضاء صندوق اعتباري هنر از معرفي بيش از 2 0 هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور به سازمان تامين اجتماعي در دولت مردمي خبر داد و گفت: آمارهاي موجود در اين بخش نشان از رشد 50 درصدي فعاليت صندوق هنر در اين دولت در مقايسه با پيش از آن دارد.

به گزارش روابط عمومی و صندوق اعتباری هنر، مسلم کریمی، با اشاره به ارائه تسهیلات و خدمات متنوع حمایتی به جامعه فرهنگ و هنر از سوی این نهاد حمایتی، افزود: خدمات بیمه تأمین اجتماعی یکی از مهمترین خدمات در میان 33 خدمت صندوق اعتباری هنر  به جامعه فرهنگ و هنر است  که 60  درصد هزینه آن از سوی صندوق هنر پرداخت می‌شود.
معاون صندوق هنر با تشریح جزئیات نحوه بهره مندی اعضا از خدمات و تسهیلات این مجموعه ، خدمات بیمه ای را یکی از دستاوردهای مثبت صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت بیمه در تأمین  امنیت شغلی فعالان حوزه فرهنگ هنر کشور تلاش کردیم حداکثر حمایت را در این حوزه داشته باشیم. براین اساس بيش از20 هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور، در دولت مردمي به سازمان تأمين اجتماعي معرفي شدند.
وی در ادامه تصریح کرد: در ابتدای آغاز به کار دولت مردمی 39 هزار و 361 نفر از اعضای این صندوق از خدمات بیمه تأمین اجتماعی استفاده می کردند که امروز این تعداد به بیش از 59 هزار افزایش یافته است که رشد 50 درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.
مسلم کریمی  در ادامه از معرفی 5 هزارنفر به سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال 1402 برای بهرمندی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی تاکنون خبر داد و گفت: از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون بیش از دو هزار و 200 نفر از این پنج هزار نفر اعضای صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده اند.
کریمی در پایان با اشاره به اقدامات صندوق هنر برای کاهش زمان معرفی متقاضیان به سازمان تامین اجتماعی گفت: پیش از این متقاضیان دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی در بازه زمانی شش ماهه و یا در انتهای هر فصل به سازمان تامین اجتماعی معرفی می شدند که این مسئله دوره  انتظار طولانی برای افراد ایجاد می‌کرد، طی هماهنگی های بعمل آمده این فرایند کاهش و معرفی افراد به صورت ماهانه انجام می شود.


تعداد بازدید : 365

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی