دیدار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با استاد پیشکسوت خوشنویسی در بیرجند

1402/11/01
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-963922228288384

مديرعامل صندوق اعتباري هنر در ادامه سفر به استان خراسان جنوبي به ديدار استاد پرويز نيک بين، پيشکسوت خوشنويسي رفت.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی که برای شرکت در آئین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر به استان خراسان جنوبی سفر کرده بود، با حضور در آموزشگاه استاد پرویز نیک بین با این هنرمند پیشکسوت دیدار و گفت و گو کرد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این دیدار با بیان اینکه هنر خوشنویسی یکی از اصیل ترین هنرهای ایرانی است گفت: هنرمندان خوشنویس نقش برجسته ای در انتقال فرهنگ دارند و به نوعی میراث فرهنگی ما را به نسل آینده منتقل می کنند.
وی در ادامه افزود: فرهنگ و هنر در وجود مردم ایران نهادینه شده است. در سراسر کشور ما هنرمندان برجسته ای زندگی می کنند که افتخار ما در صندوق اعتباری هنر حمایت از آنهاست.


مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به سفرهای استانی و دیدار با هنرمندان گفت: طی این سفرها ما بدنبال تعامل با هنرمندان بومی استان ها و بررسی مشکلات آنان هستیم.
استاد پرویز نیک بین ضمن خیرمقدم به مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و هیئت همراه گفت: یکی از دغدغه های من آموزش خوشنویسی به جوانان علاقمند این رشته است بر این اساس در سال 1365 انجمن خوشنویسان را در بیرجند راه اندازی کردم.
وی با اشاره به کتابت قرآن کریم  قرآن کریم به خط نستعلیق و شیوه تحریری عثمان طه اشاره کرد و افزود: کتابت این قرآن که موهبتی الهی است حدود 8 سال زمان برد و اکنون دردست آماده سازی برای چاپ است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از این پیشکسوت خوشنویسی برای حضور در نمایشگاه خوشنویسی قرآنی که در اوایل سال آینده در تهران برگزار می شود دعوت کرد.
استاد پرویز نیک بین متولد 1330 در شهرستان بیرجند است .از آثار او می توان به کتابت رباعیات خیام و دیوان حافظ به خط نستعلیق و کتابت ترجیح بند هاتف به شیوه چلیپا نام برد.


تعداد بازدید : 395

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی