آثار بانوان هنرمند ایران و افغانستان در فرهنگسرای نیاوران

1402/12/07
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-994857202104448

سومين نمايشگاه گروهي تذهيب با عنوان «دختران شهمامه» در گالري شماره 2 فرهنگسراي نياوران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران،  سومین نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» به سرپرستی «شکیلا عالمی» و با حمایت صندوق اعتباری هنر از 12 اسفند ماه 1402 در این مجموعه صورت می‌گیرد.
تعداد ١٩نفر از بانوان ایرانی و افغانستانی برای سومین دوره با  ٤٠ اثر  در این نمایشگاه حضور دارند.
«دختران شهمامه» نام گروهی از هنرمندان دختر افغانستانی و ایرانی است که برای ایجاد انگیزه و تقویت اعتماد به نفس زنان و دختران هنرمند و با هدف رشد و اعتلای هنر تذهیب و شناسایی استعدادهای برتر هنری و آشنایی بیشتر با فرهنگ، آداب و رسوم و ارتقای همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور ایران و افغانستان به سرپرستی «شکیلا عالمی» شکل گرفته است.
 هنر تذهیب از هنرهای دیرین کشور افغانستان است که هنرمندان در کنار فراگیری هنر،  می‌آموزند که نقشی اساسی در جامعه ایفا نموده و اثری ماندگار از خود به جای بگذارند.
آیین گشایش این نمایشگاه روز پنجشنبه دهم اسفند ماه 1402 از ساعت 15 با حضور و همراهی علیرضا رجایی مشاور وزیر خارجه، استاد سید عسگر موسوی مشاور رئیس جمهور سابق افغانستان و استاد حال حاضر دانشگاه لندن، سعدخان رئیس موسسه فرهنگی اکو، امیری رایزن فرهنگی سفارت سابق افغانستان در ایران و همچنین جمعی از  اساتید انجمن خوشنویسان ایران و گروههای فرهنگی افغانستانی در سالن خزر این مجموعه برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز شنبه دوازدهم تا هجدهم اسفند ماه از ساعت 10 تا  18 به گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.تعداد بازدید : 288

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی