وزیر فرهنگ: مردم بیش از تصور ما از نمایشگاه استقبال کردند

1403/01/14
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-395247641772416

وزير فرهنگ گفت: فضاي کشورمان نشان مي‌دهد به هر ميزان در اين مسير سرمايه گذاري کنيم، ده برابر بيشتر مي‌توانيم آثارش را دريافت کنيم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ امروز دوشنبه سیزدهم فروردین همزمان با سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد.
وزیر فرهنگ ضمن تسلیت شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) و به شهادت رسیدن عده‌ای از مستشاران نظامی گفت: انشاالله خداوند به همه ما توفیق دهد در مسیر خدمت گذاری به اسلام و قرآن عزیز به شهادت برسیم.
وی افزود: خیلی خوشحال هستیم که خداوند فرصت خدمتگذاری برای قرآن را در اختیار ما قرار داده است؛ شاید تقارن بین آغاز سال نو و نمایشگاه قرآن کریم کمی همکاران من را دچار این نگرانی کرده بود که شاید حضور قوی مردمی و استقبال مخاطبین را مثل سالهای گذشته نداشته باشیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مردم بیش از تصور ما از نمایشگاه استقبال کردند از اول فروردین نمایشگاه قرآن کریم را آغاز کردیم همکارانم در همه بخش ها و همکاران رسانه ای خیلی زحمت کشیدند و اعداد و ارقامی که داریم تعجب آور است.
وزیر فرهنگ گفت: بحمدالله در تهران و استان ها تقریبا همزمان این نمایشگاه را برگزار کردیم و استقبال بسیار خوبی نیز شد.
وی افزود: اتفاق ویژه نمایشگاه امسال موضوع غزه بود مساله‌ای که در این شش ماهه جنایت هولناک رژیم صهیونسیتی در غزه رخ داده است قدرت انسجام و مقاومت قرآنی را به رخ جهانیان کشید؛
زمانی می شنیدیم یا در تاریخ می خواندیم بزرگان اصحاب قرآنی چطور با تمسک به قرآن کریم مقاومت می کنند اما این شش ماه غزه همه شنیده ها را جلوی دیدگان جهانیان قرار داد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: کودک خانواده ای که همه عزیزانش به شهادت رسیده اند با قدرت در برابر رسانه ها می گوید «حسبی الله و نعم الوکیل».
وی افزود: این عبارات مقاومت بالای مردم غزه را نشان می دهد و تلاش کردیم در نمایشگاه امسال این فضا را منعکس کنیم، بحمداالله ۲۸ کشور در این نمایشگاه حضور داشتند و گفت و گوهای تهران را با نام گفت و گوهایی قرآنی برگزار کردیم.
اسماعیلی اظهار داشت: از کشورهای مختلف اسلامی در این نمایشگاه حضور داشتند و فضای همدلی را مسأله غزه به وجود آوردیم. انشاالله به یاری خداوند امیدوار هستم طی سالهای آینده نمایشگاه بزرگ قرآن جهان اسلام در بیت المقدس عزیز در کنار مسجد الاقصی برگزار شود و به این وعده قرآنی کاملا ایمان داریم.
وزیر فرهنگ گفت: انشاالله به زودی اضمحلال رژیم صهیونسیتی را جشن خواهیم گرفت و امت اسلامی به پیشوایی ولی امر مسلمین جهان انشاالله نماز را در قدس اقامه خواهند کرد.
وزیر فرهنگ در خصوص فضای نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: شعار اصلی ما این بود که نمایشگاه باید خانواده محور باشد و آن چیزی که الان می بینیید موج گسترده جمعیت است که تردد را سخت کرده است. 
وی افزود: دقایقی پیش از بخش عفاف، حجاب و نشر نمایشگاه بازدید کردم که سالن های آنها جدا از بخش اصلی است و میزان بسیار بالای استقبال را شاهد بودیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ابتکاراتی را مثل پویش «حافظ شو» داشتیم که شرکت کنندگان میلیونی داشته است و انشالله این روند را در سامانه ای تا پایان سال ادامه خواهیم داد. 
وی در خصوص حضور کودکان در نمایشگاه افزود: سامانه ای که عرض کردم مخصوص به کودکان و نوجوانان است و ما همچنان تا نمایشگاه سال آینده برای آنها برنامه ریزی خواهیم داشت.
وزیر فرهنگ با بیان اینکه فضای نمایشگاه بسیار زنده است مردم درخواست وسعت بیشتر دارند، گفت: فضای کشورمان نشان می دهد به هر میزان در این مسیر سرمایه گذاری کنیم، ده برابر بیشتر می‌توانیم آثارش را دریافت کنیم.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: پویانمایی که در مورد موضوع ضامن آهو بود، نزدیک به هفتاد میلیارد تومان فروش داشته است. هرچقدر تولیدات دینی با زبان‌نسل نو بیان شود جذابیتش بالاتر خواهد رفت.

تعداد بازدید : 144

یک قاب از صندوق

اخبار صندوق ‌

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی