اهم دستاوردهای سفر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به لرستان

1400/09/20
کارشناس روابط عمومی

https://honarcredit.ir/qui-297742098047488

سفر مديرعامل صندوق اعتباري هنر به استان لرستان در دو بخش " ديدار با اصحاب فرهنگ و هنر " و "بازديد از پروژه هاي عمراني"  انجام شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر که همزمان با سفر ریاست جمهور به استان لرستان از روز چهارشنبه 17 آذر به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان سفر کرده بود، طی دیدار چهره به چهره با اصحاب فرهنگ و هنر و استماع نظرات، درخواست ها و مطالبات آنها را بررسی کرد.
دیدار با بیش از 500 هنرمند، نویسنده، روزنامه نگار و فعال قرآنی
در  دیدار روز اول (پنج‌شنبه ۱۸ آذر)  که از ابتدای صبح آغاز و تا پاسی از شب به طول انجامید بر درخواست بالغ بر ۵۰۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر لرستان رسیدگی شد.
پوراحمدی در خصوص برنامه های حمایتی صندوق اعتباری هنر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه گفت: رویکرد صندوق بر تمرکززدایی و توزیع عادلانه خدمات به هنرمندان سراسر کشور خصوصاً نقاط کم برخوردار قرار گرفته است. صندوق ضمن استمرار خدمات گذشته بدنبال حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی است تا با توسعه خدمات در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر زمینه توانمند سازی هنرمندان را فراهم نماییم.
مشاور وزیر ارشاد در ادامه افزود: در حال حاضر 2 هزار و 800 هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار دراستان لرستان عضو صندوق اعتباری هستند. مجموع پرداخت مستقیم و غیرمستقیم به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان لرستان در قالب یارانه های پرداختی و تسهیلات تخصیصی (حق بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، بیمه نامه کرونا و کمک هزینه معیشتی ایام کرونا) از ابتدای سالجاری قریب به 5 میلیارد و 800میلیون تومان بوده است که برابر سیاستگذاری های انجام گرفته درصدد هستیم بودجه تخصیصی به استان لرستان و سایر استان های کم برخوردار افزایش یابد.
وی با اشاره به ظرفیت فرهنگی و هنری لرستان گفت: لرستان از جمله استان هایی است که بدلیل پیشینه تاریخی و فرهنگی خود از ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت برخوردار است. صندوق اعتباری هنر آمادگی دارد تا تسهیلات ویژه در اختیار هنرمندانی که کسب و کار فرهنگی راه اندازی کنند قرار دهد.
همراهی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با هنرمندان و بازدید از پروژه های عمرانی
پوراحمدی روز جمعه 19 آذر در نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان پلدختر با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مهم ترین برنامه های صندوق اعتباری هنر، توزیع متوازن خدمات حمایتی در سراسر کشور است. سفرهای استانی و دیدار بی واسطه با هنرمندان سبب می شود مشکلات و مطالبات حوزه فرهنگ و هنر از نزدیک مشاهده و در تصمیم گیری و برنامه ریزی های آتی مدنظر قرار گیرد تا مشکلات اعضا به حداقل برسد.
وی یکی از مهم ترین برنامه های صندوق را بحث پالایش اعضا دانست و گفت: با توجه به افزایش درخواست های عضویت  هماهنگی و ارتباط دوسویه صندوق با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها بسیار ضروری است.
همراهی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از ایستگاه پمپاژ واشیان و اراضی کشاورزی سیل زده، مینی پالایشگاه سراب حمام پلدختر و پروژه ساخت قطعه چهارم جاده پلدختر به خرم آباد از جمله برنامه‌های مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در سفر به لرستان بود.

تعداد بازدید : 614

یک قاب از صندوق

راه‌های ارتباطی

مرکز تماس

 شماره مرکز تماس: 42713000 (30 خط)

 شماره پیامک مرکز تماس: 500028180

 پست الکترونیکی مرکز تماس : cc@honarcredit.ir

 نشانی صندوق

تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ششم، پلاک ۱۳، ساختمان هنر

شماره نمابر (فکس) : ۸۸۷۳۰۶۸۸ ; صندوق پستی : ۱۵۸۶۸۵۶۱۱۱

پست الکترونیک : info@honarcredit.ir

پست الکترونیک روابط عمومی : pr@honarcredit.ir

با ما در شبکه‌های اجتماعی